„Пекол“ за Јанг Бојс, за еден ден распродадена „Маракана“ (ФОТО) - Слободен печат

„Пекол“ за Јанг Бојс, за еден ден распродадена „Маракана“ (ФОТО)

Резултатот на првиот дуел ги остава белградските „црвено-бели“ во подобра позиција за влез во групната фаза во Лигата на шампионите, така што и со 0:0 пред своите верни навивачи можат да ја остварат целта.

Но, секако српскиот шампион со таа голема поддршка од трибините со сите сили дефинитивно ќе оди на триумф и оствари нов историски успех.

Денеска од Црвена Звезда дојде и информација дека сите 50.000 илјади влезници се продадени и дека останаа уште само членови од клубот во ограничен рок да подигнат по една влезница за северната трибина.

Прочитајте и...  „Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

За сопствениците на сезонски карти резервациите важат до недела, информираат од клубот. Без сомнение во вторник (27. август) очекуваме една пеколна атмосфера на „Маракана“.

Прочитај повеќе

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

16 − 5 =

Прочитај повеќе

Лацио е сериозен конкурент за титулата, со пресврт го совлада Интер (ВИДЕО)

Слободен печат

Хакерот поради кој е казнет Сити се наоѓа во притвор и му се заканува долга затворска казна

Слободен печат

Поради РАСИЗАМ, Марега го напушти теренот (ВИДЕО)

Слободен печат

„Четворка“ на Лазаров за нова победа на Нант

Слободен печат

Покер на „топчиите“ за прекин на серијата без победа (ВИДЕО)

Слободен печат

Како Вардар да го избегне ПСЖ во осминафиналето на ЛШ

Слободен печат