17.8 C
Скопје

Tag : реванш

Ракомет Спорт

Ракометарките имаат тешка задача на денешниот реванш со Романија

Слободен печат
Денеска македонската женска сениорска репрезентација ќе го игра реванш натпреварот од баражот за пласман на Светското првенство против Романија. Дуелот се игра од 17.00 часот...
Спорт Фудбал

И покрај негативата, Кимих верува дека Баерн може да го елиминира ПСЖ!

Слободен печат
Утре (21.00 часот) во Париз ќе се игра реванш натпреварот од четвртфиналето во Лигата на шампионите во кој ПСЖ ќе стартува со минимална предност против...
Ракомет Спорт

ЛШ: Вардар 1961 ќе се обиде во Унгарија да го поправи впечатокот

Слободен печат
Денеска од 18.45 часот Вардар 1961 ќе го игра реванш натпреварот од осминафиналето во Лигата на шампионите против Веспрем на нашиот репрезентативец Дејан Манасков. „Црвено-црните“...
Спорт Фудбал

ЛШ: Нејмар ќе го пропушти и реваншот против Барселона!

Слободен печат
Како што информира шпанската „Марка“, Нејмар нема да биде во можност да му помогне на ПСЖ во реванш осминафиналниот натпревар од Лигата на шампионите против...
Спорт Фудбал

Дали Јувентус ќе избегне елиминација од Лигата на шампионите?

Слободен печат
Продолжуваат возбудувањата во Лигата на шампионите со реванш осминафиналните натпревари, Јувентус денеска брка негатива против Порто на домашен терен од 21.00 часот, а во истиот...
Спорт Фудбал

Голем проблем во најава: Како ќе се одигра мечот Сити-Реал?

Слободен печат
Следниот месец треба да се вратат возбудувањата и во Лигата на шампионите, а откако ќе завршат преостанатите реванш осминафинални натпревари, ќе се игра „Фајнал ејт“...
Спорт Фудбал

ЛШ, потврден датумот: Дали Лион може да го елиминира Јувентус? (ВИДЕО)

Слободен печат
Претседателот на францускиот клуб Лион, Жан-Мишел Ола ја потврди информацијата дека неговата екипа кон почетокот на август ќе го игра реванш натпреварот од осминафиналето во...
Спорт Фудбал

„Небото се отвори“: Панчев за незаборавниот реванш меч против Баерн (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешниот напаѓач на Црвена Звезда, Дарко Панчев за српскиот медиум „МОНДО“ зборуваше за историскиот натпревар против Баерн Минхен. Токму на денешен ден, 24 април 1991...
Спорт Фудбал

Базел одлучи, нема да игра на својот стадион поради коронавирусот!

Слободен печат
Како што пренесуваат официјално од швајцарскиот фудбалски клуб Базел, реваншот од осминафиналето во Лига Европа на 19 март (21.00 часот) помеѓу Базел и Ајнтрахт Франкфурт...
Останатo Спорт

РУИЗ VS ЏОШУА: Подготвени ли сте за борбата во пустината? (ВИДЕО)

Слободен печат
Големата ѕвезда Ентони Џошуа и шампионот Енди Руиз го завршија официјалното мерење пред утрешниот реванш, во кој Англичанецот ќе се обиде да ја врати честа...