Патнички авион над Русија се подготвува за принудно слетување

Патнички авион Боинг 737 на компанијата „Нордик ерлајнс” на лет од Краснојарск кон Москва се подготвува за принудно слетување на аеродромот од кој полетал поради проблеми со заткрилцата (флапсови), соопшти прес-службата на аеродромот.

Во авионот има 100 луѓе, јавија руските медиуми.

– По полетувањето, заткрилцата на авионот „Боинг 737″ на компанијата „Нордстар ерлајнс” не успеаја да се повлечат, па екипажот одлучи да го потроши горивото и да се врати на аеродромот во Краснојарск, се вели во соопштението.

Прочитајте и...  ИКЕА ќе започне производство на заштитна опрема за болниците

Прочитај повеќе

Никола Димитров: Се гледа од каде ни доаѓа помошта!

Слободен печат

Руско МНР: Пристапувањето на Северна Македонија во НАТО се совпадна со денот на бомбардирањето на поранешна Југославија

Слободен печат

Родилка од Куманово позитивна на коронавирус, бебето останува на ГАК, таа оди на Инфективна

Слободен печат

Нагло слабеење на инфлацијата во Еврозоната

Слободен печат

Израелците наместо ракети произведуваат респиратори

Слободен печат

Во Лондон од коронавирус почина 13-годишно дете

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гутереш: Сите земји треба да ги следат препораките на СЗО за да го ограничат ширењето на вирусот

Слободен печат

Уште една 100-годишна жена се опорави од коронавирусот – добра вест дојде од Холандија

Слободен печат

МАЈКИТЕ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА НЕ МОЖАТ ДА РАБОТАТ ОД СВОИТЕ ДЕЦА: Овие се проблемите со кои се соочуваат дома заради коронавирусот

Слободен печат

Путин му испраќа помош на Трамп: Руски авиони полни со опрема тргнуваат кон САД

Слободен печат

Штипјанец ќе плати пет илјади евра затоа што за време на самоизолација отишол на бербер

Слободен печат

Виенски економски институт: Рецесија им се заканува на сите земји од Средна, Јужна и Источна Европа

Слободен печат