Пандев со истиот учинок од 2009 година кога играше за Лацио

Денеска македонскиот репрезентативец со нов погодок ја најави победата на Џенова, три важни бода во борбата за опстанок во Серија А.

За Горан Пандев (36) запиша еден гол против Спал, што е негов деветти оваа сезона во најсилното италијанско првенство. На 27 јули нашиот напаѓач ќе го прослави 37 роденден, но и натаму блеска на терените и кога е најпотребно му помага на својот клуб.

Деветти гол на „Гранде Пандев“ во Серија А! (ВИДЕО)

Кога е во прашање учинокот во италијанската Серија А, Пандев се израмни со својот биланс на погодоци кој го имаше во сезоната 2008/2009 кога ги бранеше боите на Лацио.

До крајот на сезоната Џенова има уште шест натпревари, дома против Лече, Интер и Верона, а на гости кај Торино, Сампдорија и Сасуоло.

Прочитајте и...  Рамос е најдобар дефанзивец на светот, може да игра уште шест години

„Гранде Пандев“ има шанса да биде уште подобар од аспект на головите, во првите две сезони за Лацио имаше по 11 голови во првенството, а најдобрата ја имаше во сезоната 2007/2008 кога реализираше 14 погодоци.

Прочитај повеќе

Фулам е последниот учесник во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Феран Торес за 23 милиони евра во Манчестер сити

Слободен печат

Надал нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Слободен печат

Руски напаѓач три години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Слободен печат

Бразилецот Барбоса е нов играч на Македонија ЃП

Слободен печат

Дефинитивно откажан Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СЦ „Јане Сандански“ во изборот за најдобар ракометен храм во Европа!

Слободен печат

Доколку властите одобрат, навивачите од септември повторно на стадионите?

Слободен печат

И атрактивната Луси го чека Санчо на „Олд Трафорд“! (ФОТО)

Слободен печат

Најдобриот играч во Серија А доаѓа од Јуве, но не е Роналдо!

Слободен печат

Познати двете групи на традиционалниот струшки турнир

Слободен печат

Првата жена која ќе игра за машки фудбалски клуб

Слободен печат