Деветти гол на „Гранде Пандев“ во Серија А! (ВИДЕО)

Денеска во важен натпревар за опстанок во најсилното италијанско првенство екипата на Џенова дојде во водство на домашен терен против Спал.

Стрелец на погодокот беше Горан Пандев во 24 минута после асистенцијата на шпанскиот интернационалец Фалке.

Македонскиот репрезентативец искусно се снајде во противничкиот казнет простор и ја затресе мрежата на Летица.

За нашиот напаѓач ова е вкупно деветти погодок сезонава во Серија А, претходно стрелаше против двапати против Удинезе, по еднаш против Милан, Каљари, Рома, Сасуоло, Лече и Бреша.

Прочитајте и...  Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Прочитај повеќе

Филипче: Огромен ризик е доколку училиштата целосно се отворат и функционираат од почетокот на септември

Слободен печат

НБ ја укина дозволата за работа на Еуростандард банка, штедачите ќе бидат обесштетени

Слободен печат

Уште еден Македонец во албанскиот шампион Тирана

Слободен печат

КЛАСТЕР „Тајна мала свадба Кичево“: Корона фатил младоженецот, невестата е суспектна ама во анкетите не кажале „да не пукне брука“!?

Мирослава Бурнс

Средба Заев – Гаши во хотел Белви

Слободен печат

Траоре како Усеин Болт: И коментаторот се забавуваше…! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Алушовски: Вардар како европски првак има цел да го освои турнирот во Струга

Слободен печат

Солидарност со повредените: Стотици жени во бело формираа „жив синџир“ на плоштадот во Минск (ФОТО)

Слободен печат

2МФЛ: Лабуништа во првото коло со Кораби, Победа се соочува со Кит Го..!

Слободен печат

После Берлин и Њујорк, откажан маратонот и во Париз!

Слободен печат

Нови 139 заболени од коронавирус, еден починат, 239 оздравени пациенти

Слободен печат

Заев утре ќе го добие мандатот од Пендаровски

МИА Агенција