Панчевски не се појави во судница – Слободен печат
Хроника

Панчевски не се појави во судница

Панчевски е обвинет дека рачно местел предмети на подобни судии, додека тој беше на чело на скопскиот Кривичен суд.

Денеска во Основниот суд во Велес не се одржа закажаното прво рочиште на кое требаше да присуствува обвинетиот судија Владимир Панчевски, поранешен претседател на Основниот суд во Скопје. Судијката Габриела Гајдова, го одложи судењето за 18 ноември.

Причина за одлагањето на денешното судење е што иако на Панчевски двапати му била испратена покана, но тој не ја добил. Панчевски е обвинет дека рачно местел предмети на подобни судии, додека тој беше на чело на скопскиот Кривичен суд.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close