Панчевски не се појави во судница

Денеска во Основниот суд во Велес не се одржа закажаното прво рочиште на кое требаше да присуствува обвинетиот судија Владимир Панчевски, поранешен претседател на Основниот суд во Скопје. Судијката Габриела Гајдова, го одложи судењето за 18 ноември.

Причина за одлагањето на денешното судење е што иако на Панчевски двапати му била испратена покана, но тој не ја добил. Панчевски е обвинет дека рачно местел предмети на подобни судии, додека тој беше на чело на скопскиот Кривичен суд.

Прочитајте и...  Скопјанка се повредила во градски автобус

Прочитај повеќе

Кривична против 18-годишно момче кај кого полицијата пронајде марихуана

Слободен печат

Скопјанец малтретиран во паркот во Гази Баба и во неговиот стан за долг од 4 илјади евра

Слободен печат

Две лица без дозволи поставувале банери од политички партии во Ѓорче II

Слободен печат

Потешко повреден работник на изградба на објект во Аеродром

Слободен печат

Се удави човек во Охридско Езерo

Слободен печат

Казни за 29 граѓани и две фирми од Струмица

Горан Наумовски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Скопјанка се повредила во градски автобус

Малолетници се судриле со велосипеди на патот Велес-Градско

Охриѓанец паднал во провалија

Возач со автомобил удрил во жена, а потоа ја нападнал

Кумановец починал по пад во ископ во каменолом

Слободен печат

Во пожар во Скопје изгоре владино возило

Слободен печат