9 C
Скопје

Панчев и Начевски судии, ДНК, Лозано, Весна Бејби и Сара Мејс натпреварувачи: „Седи си дома Талент поу“ во „Еден на Еден“

Кој најдобро може да се снајде со пејачки предизвици: Лозано, Панчо од ДНК, Андреј од ДНК, Сара Мејс или Весна Бејби, ќе гледаме во новата Еден на Еден – „Седи си дома Талент шоу“, во недела на Канал 5 од 18.30.

Ова е четврта по ред емисија која Жаре ја снима од дома, а овој пат познатите личности ќе бидат дел од Талент шоу. Секој светски познат музички натпревар си има свое жири, а судиите во овој се Дарко Панчев и Ѓорѓи Начевски.

Жаре им смисли интересни правила на натпреварувачите, во четири рунди: Да испеат една весела песна, една тажна песна, една странска и една странска песна преведена на македонски. И уште едно правило: Никој не смееше да фаќа врки кај судиите кои оценуваа за избор на песна, за изведба и за сценски настап.

Прочитајте и...  Сопругата на бугарскиот претседател ќе биде подложена на операција

Сите таленти и судиите ни изјавија дека многу забавно си поминале на снимање, и имаа оригинален избор на песни. Кој е победникот во првото „Седи си дома Талент шоу“, ќе дознаеме во недела на Канал 5 од 18.30.

Во меѓувреме, погледнете ја најавата:

Поврзани вести

Сопругата на бугарскиот претседател ќе биде подложена на операција

Слободен печат

Мицевки за Слободен печат: Во ВМРО-ДПМНЕ нема пратеници со двојно државјанство

Дестан Јонузи

Опозицијата го обвинува Курти дека го блокира Косово поради изборите во Албанија

Слободен печат

Плитка поезија

Митко Билјаноски

Уште една жртва на коронавирусот: Почина Методи Андонов, авторот на логото и плакетата на Макфест

Слободен печат

Половина од Американците сакаат Двејн Џонсон „Карпата” да биде претседател

Слободен печат

Остави Коментар