Tag : днк

Магазин Магазин слајдер Сцена

Јутјуберот Стефан Лазаров го нападна Панчо од ДНК: Ќе го викам Самчо, дека е сам, никој не го сака! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Вистинска војна се случува на социјалните мрежи, откако вчеравчер младиот јутјубер Стефан Лазаров се „закачи“ со познатиот музичар и диџеј Панчо од ДНК. Наводно, како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Што е заедничко помеѓу Перо Антиќ и Панчо Шорти? (ФОТО)

Васко Спасоски
Сте се запрашале ли некогаш што е заедничко помеѓу поранешната НБА ѕвезда Перо Антиќ и познатиот музичар Панчо од „ДНК“? Сигурно сега многумина од вас...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Естрадата заборавена, Панчо од ДНК прашува: Дали и кога ќе се вратат концертите, претставите, фестивалите?

Васко Спасоски
И додека дел од економијата почнува да се враќа во нормала, во нашата земја музичарите, уметниците и сите оние кои живеат од и за публиката,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ДНК со нова песна: Во спотот глумат Заев, Мицкоски, Боки 13, Вучиќ, Есма, Тоше, Кире, Лила и уште десетина други (ВИДЕО)

Слободен печат
За некого овие денови на карантин и изолација се денови за седење дома и уживање, но ова не важи и за момците од ДНК кои...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Бебиња веќе неколку години се оставаат на една иста локација на Флорида: Со ДНК тест утврдено дека тие имаат исти родители

Слободен печат
Три бебиња напуштени се во три различни ситуациии во ист комплекс на згради во Орландо на Флорида. Подоцна со направените ДНК тестови е утврдено дека...
Некатегоризирано

Панчев и Начевски судии, ДНК, Лозано, Весна Бејби и Сара Мејс натпреварувачи: „Седи си дома Талент поу“ во „Еден на Еден“

Слободен печат
Кој најдобро може да се снајде со пејачки предизвици: Лозано, Панчо од ДНК, Андреј од ДНК, Сара Мејс или Весна Бејби, ќе гледаме во новата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Панчо од ДНК вели дека ја научил лекцијата од коронавирусот: Да помогнеме на секого, а да не очекуваме ништо за возврат!

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот го промени животот на целата наша планета и поради тоа повеќето од нас сме веќе со недели или месеци затворени во своите...
Магазин Сцена

Ниту родените деца не би го препознале: Панчо од ДНК се направи „тасма“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Дефинитивно по завршувањето на пандемијата на коронавирусот, најмногу работа ќе имаат берберите и фризерите.  Но, има и такви кои се решаваат на самопотстрижување во домашни...
Вести Свет

САД ќе започнат да собираат ДНК примероци од приведени мигранти

Слободен печат
Федералните агенти ќе започнат да собираат примероци на ДНК од десетици илјади имигранти во американските затвори, во масивна експанзија на програмата за генетички маркери креирана...
Вести Македонија Слајдер

МВР незаконски земала и чувала ДНК материјал, пресуди судот во Стразбург

МИА Агенција
Европскиот суд за човекови права вчера донесе пресуда со која се утврди дека начинот на кој полицијата собира, обработува и чува ДНК материјал не е...