1 C
Скопје

Tag : днк

Вести Свет

Американски лекар уништил вакцини, бидејќи мислел дека менуваат ДНК

Слободен печат
Стивен Бранденбург, американскиот лекар кој минатиот месец уништи стотици дози на вакцини против коронавирусот е теоретичар на заговори и верува во гласини дека вакцината не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Панчо од ДНК ги откри новогодишните желби на неговите деца

Слободен Печат
Музичарот Владимир Блажев во јавноста познат како Панчо од групата ДНК, вчера, на својот Фејсбук профил објави две емотивни фотографии со кои ги растажи своите...
Забава Магазин Сцена

Виртуелен концерт на ДНК: Со купената „влезница“ му помагате на бендот во овие тешки времиња за нив!

Васко Спасоски
Со почеток во 20 часот во понеделник на 28.12.2020 дуото ДНК составено од Панчо и Андреј и нивниот бенд ќе го прослават нивното полнолетство со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Од работа нема срамота: Панчо од ДНК и Огнен Здравковски ја променија професијата

Слободен печат
Бидејќи музичката индустрија е една од најпогодените во светот, па и кај нас, пејачите, музичарите и сите оние кои се директно или индиректно поврзани со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | „За најдобриот диџеј“: Несторовски и Трајковски му подарија дресови на Панчо!

Васко Спасоски
Познатиот музичар и диџеј, Панчо од ДНК вчера на социјалните мрежи се пофали дека добил дури три дреса од македонските репрезентативци Илија Нестеровски и Александар...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Панчо од ДНК по пласманот на фудбалерите на ЕП: Плачам, ми го исполнивте детскиот сон!

Слободен печат
Еден од најверните навивачи на македонските фудбалски репрезентативци вчера во историската победа над репрезентацијата над Грузија и пласман на Европското првенство во фудбал, беше еден...
Здравје Магазин Магазин слајдер Семејство

Науката се обидува да одговори на кој личиме повеќе: Чии гени се „посилни“ на жените или на таткото?

Слободен Печат
Кога станува збор за наследувањето на гени, но и чии гени имаат поголемо влијание врз изгледот на детето, многу родители ќе се согласат дека не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Панчо од ДНК „удри“ по владата: Срам и арам да ви е, македонските артисти ги множите со нула! (ФОТО)

Васко Спасоски
Владата донесе одлука со која се забрануваат настапите на музичарите, пејачите и диџеите во сите кафулиња, дискотеки и концертни сали во нашата земја, поради зголемниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Јутјуберот Стефан Лазаров го нападна Панчо од ДНК: Ќе го викам Самчо, дека е сам, никој не го сака! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Вистинска војна се случува на социјалните мрежи, откако вчеравчер младиот јутјубер Стефан Лазаров се „закачи“ со познатиот музичар и диџеј Панчо од ДНК. Наводно, како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Што е заедничко помеѓу Перо Антиќ и Панчо Шорти? (ФОТО)

Васко Спасоски
Сте се запрашале ли некогаш што е заедничко помеѓу поранешната НБА ѕвезда Перо Антиќ и познатиот музичар Панчо од „ДНК“? Сигурно сега многумина од вас...