Tag : еден на еден

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Зоран Заев: Живеам како студент во Скопје, се хранам со виршли и салама

Слободен печат
Поранешниот премиер Зоран Заев вели дека е азилант во Скопје и живее сам во премиерската вила. Во шоуто „Еден на Еден“, кое ќе се емитува...
Некатегоризирано

Христијан Мицкоски во Еден на Еден: На 12 април ќе се случи „We Will Rock You“ (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Христијан Мицкоски ќе биде гостин во новата епизода на „Еден на Еден“, во недела од 18.30 на Канал 5 телевизија. Жаре и Мицкоски ќе изиграат...
Еспресо

Немав пари за хотел, спиев во автомобил: Ален Исламовиќ во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Со некогашниот фронтмен на бендовите „Бијело Дугме“ и на „Дивље Јагоде“, Ален Исламовиќ на многу интересни теми муабетеше Жаре во „Еден на Еден“, а емисијата...
Еспресо Шоу биз

Сите мислевме дека е Искра, но Игор Џамбазов за првпат кажа која му била најголемата љубов во животот (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден од нашите најпознати актери, Игор Џамбазов ќе имаме прилика да го видиме како гостин во најновото издание на емисијата „Еден на Еден“, кое ќе...
Еспресо Шоу биз

Игор Џамбазов: Девет дена не излегов од соба на одмор во Грција (ВИДЕО)

Слободен печат
Игор Џамбазов се враќа во новогодишната Еден на Еден со Жаре, во недела, од 18.30 на Канал 5. Омилениот актер и шоумен искрено раскажа како...
Еспресо Шоу биз

Ве очекува урнебесна „Еден на Еден“ емисија: Дејан Лилиќ и Благој Веселинов гости, а Нина Ангеловска и Сања Лукаревска читаа негативни твитови! (ВИДЕО)

Слободен печат
За филмот „Дедо и внук“, но и на многу други теми, со Жаре муабетеа актерите Дејан Лилиќ и Благој Веселинов. Лилиќ и Баже се гости...
Забава Магазин

Весело во „Еден на Еден“ со глумците од „Дајте музика“ и „Гласна куќа“

Слободен Печат
Атмосферата на снимање на шоуто „Еден на Еден“ со Жаре одамна не била толку весела. Во недела, од 18.30 на Канал 5, гости ќе бидат...
Еспресо Шоу биз

Лозано во „Еден на Еден“ откри дека го ограбиле, а на Жаре му ја погоди омилената песна (ВИДЕО)

Слободен печат
Расположен и опуштен како никогаш порано на ТВ гостување, Лозано дојде на снимањето на Еден на Еден со Жаре. Во недела, во 18.30 на Канал...
Еспресо Шоу биз

„Фамилија Марковски“ во „Еден на Еден“, Силвија откри дека била против нејзиниот внук да се вика Ненад! (ВИДЕО)

Слободен печат
Најпопуларното македонско семејство, „Фамилијата Марковски“ се врати во „Еден на Еден“. Во недела, од 18.30, на Канал 5 ќе ги гледаме Силвија Стојановска (Лиле), Александар...
Еспресо Шоу биз

Ѕвездите од „Врба“ гости во „Еден на Еден“: Жаре ги натера да го раскажат филмот со рапување (ВИДЕО)

Слободен печат
Оваа недела, во „Еден на Еден“ гостуваат четири актери од хит-филмот „Врба“ на Милчо Манчевски: Сара Климоска, Никола Ристески, Наталија Теодосиева и Благоја Чоревски- Чоре....