ПАДНА ОДЛУКА: Ќе им се суди на Боки 13 и на Катица Јанева

Советот за оценка на обвинителен акт на Кривичниот суд од Скопје, ги одби приговорите на обвинетите во случајот „Рекет“ во однос на обивнителниот акт.

Според Кривичен, по одбрениот обвинителен акт ќе биде оформен кривичен предмет кој ќе биде распределен на понатамошно постапување. Штом тоа ќе се заврши сите страни во случајот ќе бидат известени за одржувањето на главната јавна расправа, односно ќе се знае кога на обвинителна клупа ќе седнат обвинетите Катица Јанева, Бојан Јовановски и Зоран Милевски.

Прочитајте и...  Предложено е поведување на повеќе од 25 кривични пријави за флагрантно кршење на законите и протоколите

Прочитај повеќе

ЈО даде наредба за истражна постапка за убиство во Гостивар

Слободен печат

Рекорден број на новозаразени во Индија: За еден ден речиси 10.000 лица позитивни на Ковид-19

Слободен печат

Медицинска сестра од болницата во Јесенице заразена со коронавирусот

Слободен печат

Филипче: Не е тешко да се почитуваат трите клучни мерки за заштита од Ковид-19

Слободен печат

Османи: Погледнете како за 30 минути се пренесува вирусот на заеднички ручек или вечера (ВИДЕО)

Слободен печат

Портпаролката на СДСМ е негативна на тестот за Ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Италија ниту после 15 јуни нема да ги отвори границите за земјите надвор од ЕУ

Слободен печат

Кауција од милион долари за тројцата полицајци од Минеаполис кои помагаа во убиството на Џорџ Флојд

Слободен печат

Виница: Товарно возило удри во две лица, почина 47-годишна жена

Слободен печат

ТВИТЕР ВОЈНАТА ПРОДОЛЖУВА: Социјалната мрежа ја блокираше снимката на Трамп за убиениот Флојд

Слободен печат

Безбедноста и здравјето на туристите и туристичките работници главен приоритет на Грција во пресрет на летната сезона

Слободен печат

НОВА ВОЗНЕМИРУВАЧКА СНИМКА ОД САД: Полицајци удрија и срушија 75-годишен маж на земја (ВИДЕО)

Слободен печат