Османи си заработи казна од МВР – Слободен печат
ВестиМакедонија

Османи си заработи казна од МВР

Вицепремиерот Бујар Османи е казнет за зборување на телефон додека управува со својот автомобил, а притоа минува и преку полна линија, потврдуваат од МВР за „Слободен печат“.

Османи на својот Фејсбук профил објави и видео на кое јасно може да се види како зборува на телефон додека вози, поради што ќе си заработи кривична пријава за кршење на Законот за патен сообраќај.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close