Ослабете 2 килограми за само 1 ден – Еве како…

Диетата трае само 1 ден, во кој може да изгубите од половина до 2 килограми, односно да се ослободите од вишокот течности насобрани во телото.

Напомена! Оваа диета не смеете да ја применувате подолго од 1 ден, ниту почесто од 4 пати месечно.

Внимавајте ако сте нетолерантни на млеко, ако имате проблем со бубрезите или со низок крвен притисок. Доколку страдате од некои хронични болести, задолжително консултирајте се со лекар.

Од што се подготвува пијалакот?

1,5 литри немасно млеко

2 лажици сушен зелен чај

Се препорачува чајот да го купите во билна аптека или продавници за здрава храна, затоа што филтер кесичките го немаат истиот ефект.

Подготовка

Проварете го млекото, а потоа оладете го на температура од 70 степени. Додајте ги 2-те лажици зелен чај.

Прочитајте и...  Дали навистина ни е потребен додаток на колаген?

Важно е млекото да биде жешко, а не само топло или млако кога во него ќе го ставите чајот.

Поклопете и оставете го чајот да отстои околу 20 минути, а потоа процедете.

Примена

Потребно е да пиете по 1 шолја од пијалакот на секои 2 часа.

Покрај тоа би требало да испиете околу 2 литри вода ако сакате ефектите да бидат посигурни.

Поврзани вести

Дали навистина ни е потребен додаток на колаген?

Слободен Печат

Ново истражување: Колку се заразни асимптоматските случаи на коронавирус?

Слободен Печат

Примариус Сузана Камберова, специјалист дерматолог: Зимата носи вирусни осипи по кожата

Кристина Апостолова

Како подготвеноста во градинките им помага на децата во целиот образовен процес

Слободен Печат

Како мозокот ги создава нашите „ноќни халуцинации“ или соништа

Слободен Печат

Ако храната и пијалакот ви имаат вкус на бензин, можеби имате коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар