Оскари 2020: Белата и црната нијанса доминантни на сцената

Две доминантните бои на црвениот тепих на Оскарите 2020 беа класичните -белата и црната.

Оскаровката Рене Зелвегер беше облечена во креација од Армани. Француската глумица Леа Седу се одлучи за класична креација од Луј Витон, Салма Хајек – во бел фустан, во старогрчки стил, од Гучи. А, Скарлет Јохансон, во макси, сатенски фустан од Оскар дела Рента.

View this post on Instagram

@theoscarsworld

A post shared by Renee Kathleen Zellweger (@renee__zellweger) on

Но, ете ги и убавиците во црни креации. Шарлиз Терон, очекувано (како амбасадор на парфемот на Диор) во Диор, Марго Роби во фустан од Шанел, Пенелопе Круз, исто така во фустан од Шанел. И Натили Портман во црна креација од Диор го прослави феминизмот.

И оваа година, италијанските и француските креатори доминираа на модната оскаровска сцена.

View this post on Instagram

@hungvanngo for @lancomeofficial @officialdanilohair 😍😍

A post shared by Penélope Cruz (@penelopecruzoficial) on

 

Прочитајте и...  АНКЕТА: Кого избраа британците: Кејт Мидлтон го изгуби „тронот“!

Поврзани вести

ВИДЕО: Шеријатската сопруга на озлогалсениот ИСИС-овец Лавдрим Мухаџери се исповеда пред јавноста

Илинка Иљоска

Неколку работи кои среќните парови ги прават пред спиење

Слободно време

Ова се 4-те најљубоморни знаци во Зодијакот: Дали сте меѓу нив?

Слободен Печат

ФОТО: Мадона (62) прилепена за ограда се бакнува со своето момче (26)

Слободен печат

АНКЕТА: Кого избраа британците: Кејт Мидлтон го изгуби „тронот“!

Слободен Печат

Нови обвиненија против Рон Џереми, му се заканува казна од 330 години затвор

Слободен печат

Остави Коментар