4.2 C
Скопје

Tag : црна

Вести Свет

Американска компанија го отстранува ликот на Афроамериканка од својот производ, нејзиното семејство се противи

Слободен печат
Семејството на жената од Тексас чиј лик ја претставува тетка Џемима на истоимениот сируп за палачинки, го замоли производителот повторно да размисли за својата неодамнешна...
Вести Економија

САД воведоа рестрикции за уште 33 кинески компании

Слободен печат
Претходниот месец секретаријатот наведе дека 33 кинески компании ќе бидат ставени на „црната листа“ поради тоа што им помагаат на кинеските власти да го шпионираат...
Вести Регион

Даночна управа на Црна Гора: Митрополијата црногорско-приморска мора да плати долг

Слободен печат
Директорот на Даночната управа на Црна Гора, Миомир М. Мугоша соопшти денеска дека таа институција покренала контрола во сите верски заедници поради долгови. Ако, според...
Вести Економија

Се проширува „црната листа“ на даночни раеви

Слободен печат
Министрите за финансии на ЕУ ги додадоа Панама, Сејшелите, Кајманските острови и Палау на „црната листа“ на даночни засолништа, додека и покрај недостатоците, тие и...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Оскари 2020: Белата и црната нијанса доминантни на сцената

Јасмина Кантарџиева Димков
Оскаровката Рене Зелвегер беше облечена во креација од Армани. Француската глумица Леа Седу се одлучи за класична креација од Луј Витон, Салма Хајек – во...
Вести Регион Слајдер

Вучиќ: Нема да одам за Бадник во Црна Гора

Слободен печат
Јасно ви е дека во Црна Гора за Бадник нема да одам, иако таа посета ја подготвувавме, кажа престедателот на Србија Александар Вучиќ по утринската...
Еспресо Шоу биз

ОЛИВИЈА ЊУТН ЏОН ЈА ПРОДАДЕ ПОЗНАТАТА ЈАКНА ЗА ДА СЕ ЛЕКУВА ОД РАК: Само еден месец подоцна се случило нешто НЕВЕРОЈАТНО! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Актерката Оливија Њутн Џон во ноември се „раздели” од својата сакана кожна јакна од филмот „Брилијантин” која го одбележа нејзиниот лик Сенди, но сега во...
Вести Скопје

Почина скопската легенда Алфонсо (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
На познатата Фејсбук група Стари Скопјани пред околу еден час е објавено дека познатата скопската легенда и актер Рефет, попознат меѓу народот како Алфонсо, починал....
Вести Регион

Поради недостатокот на струја отштета и до 200 евра: Испораката на мора да биде квалитетна!

Слободен печат
Почетокот на имплементација на финансискиот надоместок кој ќе следи во случја на недостаток на електрична енергија, предвиден за август. Тогаш започнува со примената на правилото, соопшти претседателот на Одборот на...
Вести Регион

Почина поранешниот претседател на Црна Гора, Момир Булатовиќ

Слободен печат
Поранешниот црногорски претседател Момир Булатовиќ почина денеска на 63-годишна возраст. Булатовиќ беше претседател на Црна Гора од 1990 до 1998 година и претседател на Сојузната...