Оливер Драгоjевиќ би му аплаудирал: Слушнете ја „Ноктурно“ во изведба на големиот талент Васил Ангелов! (ВИДЕО)

Можеби досега не сме слушнале поубава изведба на еден од најголемите хитови на музичката легенда Оливер Драгоjевиќ, „Ноктурно“.

Станува збор за младиот пејач Васил Ангелов, кој вчера на социјалните мрежи ја објави преработката на овој голем хит и тоа во соработка со виртуозот на виолина Илија Филиповски.

Многумина за Васил предвидуваат блексава кариера, бидејќи неговиот талент за пеење не остава никого рамнодушен.

Инаку тој е син на познатиот музичар Здравко Ангелов од групата „Арија“.

Слушнете ја неговата изведба на „Ноктурно“:

Прочитајте и...  Милионерот уапсен зашто наместо маска на лицето, ја носел тангата на жена му! (ФОТО+ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Отстранете ја анксиозноста за помалку од една минута

Слободен печат

Конечно е откриено зошто не успеал првиот брак на Меган Маркл: Тревор бил доминантен во врската (ФОТО)

Слободен печат

11 докажани симптоми на ковид-19 што не смеат да се игнорираат

Слободен печат

Во складиштето во Бејрут имало и огномет: Се смета дека тоа било клучен фактор за експлозијата

Слободен печат

Хороскоп за 12 август: Не откажувајте се од соништата!

Слободен печат

Фаучи: Сериозно се сомневам дека руската вакцина е безбедна и ефикасна

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

(Мулти)генерациска катастрофа

Златко Теодосиевски

Сѐ уште сте сами? Хороскопот ќе ви открие зошто!

Слободен печат

Неда Украден на 70 години се соблече во бикини и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Граѓаните се судрија со полицијата: Жестоки пресметки со полициските кордони во Брест и Минск (ВИДЕО)

Слободен печат

„Сакаа Арчи да го одгледувам како сноб“ – Британците никогаш нема да и простат на Меган за тајното крстење на Арчи

Слободен печат

Погледнете зошто Кристијано Роналдо вели дека неговата жена е најубава во светот! (ФОТО)

Васко Спасоски