Од 9 часот без вода дел од корисниците на „Партизанска”

фото Архива

Од 09:00 часот утрово без вода ќе останат корисниците од булеварот „Партизански Одреди”, на потегот од булевар „8 Септември” до улицата „Франклин Рузвелт”, само непарните броеви, како и корисниците од булевар „Партизански Одреди” бр.48.

Како што соопшти РЦУК, прекинот е поради изведување водоводен приклучок ф 100 мм на булеварот „Партизански Одреди” бр.63, а ќе трае до завршување на зафатот.

Видео на денот