Tag : без вода

Вести Скопје

Дел од Пржино без вода

МИА Агенција
Дел од корисниците во населбата Пржино денеска ќе биде без вода поради уличен дефект ф-80мм на улица „Востаничка” 130. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9.15...
Вести Скопје

Без струја утре дел од корисниците на улица „Македонија” во Скопје

Слободен печат
Корисниците од ул. „Македонија” – зградата над Мекиците на Стража (општина Центар) утре ќе имаат прекин во снабдувањето со електрична енергија. Од ЕВН Македонија АД...
Вести Скопје

Без вода утре населба Маџар Маало

Слободен печат
Поради реконструкција на водоводна мрежа од ф-160 мм на ул. Петричка б.б., утре без вода ќе останат корисниците од населба Маџар Маало, Општина Центар. Како...
Вести Скопје

Делови од Карпош и Гази Баба денеска без вода

Прекин во водоснабдувањето денеска од 9:40 часот ќе имаат дел од корисниците лоцирани на улицата „Коце Металец” без број во Скопје. Како што соопшти ЈП...
Вести Скопје

Без вода утре корисниците на булевар „АСНОМ”

Горан Наумовски
Без вода утре од 9 часот ќе останат корисниците на бул. „АСНОМ”, Општина Аеродром. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е...
Вести Скопје

Без вода дел корнсиците на „Партизанска“ кај Симпо

Слободен печат
Поради дефект на водоводната мрежа, денеска без вода ќе бидат корисниците на бул. „Партизански одреди“ – од број 59 до број 85 и зградата на...
Вести Скопје

Без вода денеска се корисниците на улиците „Самоилова“ и „Банатска“ и населено место Трубарево

Слободен печат
Без вода денеска од 11:50 часот ќе бидат дел од корисниците од улиците „Самоилова” и „Банатска“. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје,...
Вести Скопје

Без вода утре корисниците на БЕГ и Топлификација во Општина Карпош

МИА Агенција
Прекин во водоснабдувањето утре од 9 часот ќе имаат корисниците од Балкан енерџи груп (БЕГ) и Топлификација во Општина Карпош. Како што соопшти РЦУК –...
Вести Скопје

Без вода утре неколку скопски населби

Слободен печат
Без вода утре ќе останат корисниците од населбите Чаир, Топанско Поле, Бутел 2, Гази Баба, високата зона во населба Железара и Гинекологија Чаир од 23...
Вести Скопје

Дел од Општина Чаир утре без вода

Слободен печат
Дел од жителите на Општина Чаир утре од 8:30 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот...