Партизански Одреди Archives - Слободен печат

Tag : Партизански Одреди

Хроника

Мајстор повреден од струен удар

Горан Наумовски
Синоќа околу 22.30 часот во полиција е пријавено дека во градската општа болница „Св.Наум Охридски’’ бил донесен А.А. (22) од Скопје. Според пријавата, тој бил...
Вести Скопје

Дел од Скопје без вода поради дефект

Слободен печат
Дел од корисниците лоцирани на булеварот „Партизански одреди” згради 129 и 131 денеска од 8.30 ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Од 9 часот денеска без...
Вести Скопје

Реконструкцијата на улица „Московска“ во завршна фаза

Слободен печат
Проектот за целосна реконструкција на улица „Московска“ влегува во завршна фаза. Со овој проект се врши реконструкција на улица „Московска“ на потег од крстосницата со...
Хроника

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Вчера околу 14 часот на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил „рено клио“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Р....
Вести Скопје

Делови од Карпош без вода

Слободен печат
Поради дефект на затворач Ф-80 милиметри денеска на булевар „Партизански Одреди” бр.82 во населба Карпош, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на бул.„Партизански Одреди” на потег...
Вести Скопје

Се реконструира булеварот Партизански одреди

Слободен печат
Екипите на Град Скопје ја почнаа реконструкцијата на коловозот на дел од булеварот Партизански одреди која е една од најфреквентните сообраќајници во градот. Градежните работи...
Хроника

ОЈО бара поголема казна за возачот кој ја усмрти Фросина

Горан Наумовски
Основното јавно обвинителство Скопје до Врховен поднесе жалба на пресудата за сообраќајната несреќа која се случи на 3 април 2015 година на булеварот „Партизански Одреди“...