22 C
Скопје

Новак Ѓоковиќ ја покажа празничната трпеза: Поради еден детаљ фановите се пошегуваа со него!

Најдобриот тенисер во светот на социјалните мрежи реши да сподели дел од божиќната атмосфера од неговиот дом со неговите фанови. Само поради еден детаљ на масата не требаше долго за да се направат шеги на негова сметка преку коментари под неговата објава.

Instagram
Instagram

Станува збор за лебот кој традиционално се пече за Бадник и во кој се става паричка.

„И Јеца Ѓоковиќ подготвила погача, но таму нема глутен“, „Лепчето е веројатно направено од авокадо“, се само дел од духовитите коментари на инстаграм – профилот под фотографијата од трпезата со која Новак и Јелена го честитаа Божиќ.

Instagram
Instagram

„Ви посакуваме мир и хармонија во душата, срцето и умот“, им посака тој на своите фанови со оваа објава.

Да се потсетиме, славниот тенисер страдаше од бројни алергии и други здравствени нарушувања што го забавија во неговиот спортски успех. Му беше дијагностицирана нетолеранција на глутен во 2010 година. Пред сето тоа и самиот изјави не ни знаел што е тоа глутен. По глутенот ги елиминираше сите млечни производи од исхраната, како и рафиниран шеќер и повторно е во топ – форма.

 

 

 

 

Поврзани вести

Бен Афлек ѝ испратил видео: Нивин Џеј го откачила актерот мислејќи дека е лажен профил и сега се кае

Слободен Печат

Белгиски земјоделец „по грешка“ ја поместил границата со Франција

Слободен Печат

ВИДЕО: Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу со извонредна изведба на македонската песна „Оди ѕвездо“ од Наум Петрески

Слободен Печат

Нашиот музичар Гоце Талевски ја изгуби битката со коронавирусот

Слободен Печат

По долго отсуство од социјалните мрежи се огласи Адел – со посебна причина

Слободен Печат

ГАЛЕРИЈА: Ова е Давид Неделковски – козар кој се чувстува како Козак – слободен човек, во хармонија со природата, на пасиштата од својот прадедо

Мими Стојановска

Остави Коментар