Ноле е во Лондон, а Јелена е во „акција“ со друг! (ВИДЕО)

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот српски тенисер Новак, се релаксира на часовите по јога кои се многу корисни за телото.

Според некои тврдења јогата помaга од телото да се отстрани вишокот на токсини, да се намали стресот, да се елиминираат негативните мисли и болките и му помага на човекот да се чувствува подобро.

Јогата не е лесна, не можете од првиот обид веднаш да ги направите повеќето пози, но доколку сте искусни можете да направите и потешки позиции во каква што се наоѓаше сега Јелена Ѓоковиќ која висеше на нозете на својот инструктор Џејсон.

– Сосема нормален ден на јога. Џејсон, утре доаѓам по уште. Најдобриот ден. Едвај чекам ова да го правам со тебе љубов (Новак Ѓоковиќ). Овој викенд сум на Самит ЛА…единствено искуство – напиша Јелена на својот Инстаграм профил.

Во меѓувреме сопругот на Јелена, Новак се подготвува за завршниот Мастерс турнир во Лондон, па ваквите видеа би можеле и малку да го деконцентрираат во обидот повторно да се искачи на тронот на АТП ранг листата.

Прочитајте и...  Унијата бара законско решение: Медицинските сестри се „мајка и татко“ на здравството!

Прочитај повеќе

НБА ќе стартува во јануари, играчите мора да одморат

Слободен печат

УЕФА дозволи враќање на навивачи на стадионите

Слободен печат

Што сакаш на унапредиш во играта? СЕ!

Слободен печат

УЕФА: Најдобрите фудбалери играат во Баерн Минхен, главното признание за Левандовски

Слободен печат

ЛШ: Жрепката ги спои Роналдо и Меси, Јувентус и Барселона ќе играат еден против друг

Слободен печат

Лука Дончиќ е суперѕвезда во НБА, неговиот дрес е втор најомилен кај фановите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Федерер откри кога се враќа на терените

Слободен печат

Леброн си купи нова куќа, цената е права ситница: 37 милиони долари (ВИДЕО)

Слободен печат

Нема приоритети кај Клоп : Сакаме да освоиме се

Слободен печат

Ролан Гарос: Ѓоковиќ ексресно за 83. минути обезбеди пласман во третото коло

Слободен печат

Серија А: Одложен натпреварот помеѓу Џенова и Торино!

Слободен печат

Изненадување на „Ролан Гарос“, елиминирана втората носителка! (ВИДЕО)

Слободен печат