Tag : атп мастерс

Останатo Спорт

Тенисот на колена, нема да се игра ниту Мастерсот во Мадрид

Слободен печат
Веста за извесното откажување на Мастерсот во Мадрид ја објави Новак Ѓоковиќ, кој е на чело тна Советот на тенисери, пишува „Марка”. Како што наведува...
Останатo Спорт

По САД и во Европа удар за тенисот, пред откажување е еден Мастерс

Слободен печат
Рестартот на тениската сезона доби голем удар со откажувањето на турнирот во Вашингтон, додека се погласни се најавите дека голем број на тенисери од врвот...
Останатo Спорт

Беретини поуспешен од демотивираниот Тим

Слободен печат
Италијанецот Матео Беретини во третиот меч дојде до првата победа во дебитантскиот настап на завршниот Мастерс турнир во Лондон откако го совлада Доминик Тим во...
Останатo Спорт

Ноле е во Лондон, а Јелена е во „акција“ со друг! (ВИДЕО)

Слободен печат
Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот српски тенисер Новак, се релаксира на часовите по јога кои се многу корисни за телото. Според некои тврдења јогата помaга...