Tag : атп мастерс

Останатo Спорт

Медведев со пресврт триумфира на завршниот Мастерс

Слободен печат
Русинот Данил Медведец е нов шампион на завршниот Мастерс турнир кој за последен пат се играше во Лондон откако во финалето го победи Доминик Тим....
Останатo Спорт

Шварцман ќе биде првиот противник на Ѓоковиќ на завршниот Мастерс

Слободен печат
Дуелот помеѓу Ѓоковиќ и Шварцман ќе се игра во понеделник од 15 часот. Во последните пет дуели на овие двајца тенисери, сите завршија со победа...
Останатo Спорт

Шварцман пред завршниот турнир: Може со Надал, само не против Ѓоковиќ!

Слободен печат
Диего Шварцман има желба да игра во финалето на Завршниот мастерс турнир во Лондон кој ќе се одржи во периодот од 15-22 ноември 2020 година....
Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Одлуката за настап на УС Опен ја донесов пред Надал

Слободен печат
За Федерер од поодамна се знаеше дека нема да игра на УС Опен бидејќи по двојната операција на коленото, Швајцарецот изјави дека сезоната за него...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ го предводи бунтот против Американците и Мастерс Синсинати

Слободен печат
Пеља и Делиен нема да играат на првиот голем посткорона тениски турнир, Мастерс Синсинати бидејќи нивниот физиотерапевт Хуан Мануел Галван е позитивен на коронавирус. Како...
Останатo Спорт

Тенисот на колена, нема да се игра ниту Мастерсот во Мадрид

Слободен печат
Веста за извесното откажување на Мастерсот во Мадрид ја објави Новак Ѓоковиќ, кој е на чело тна Советот на тенисери, пишува „Марка”. Како што наведува...
Останатo Спорт

По САД и во Европа удар за тенисот, пред откажување е еден Мастерс

Слободен печат
Рестартот на тениската сезона доби голем удар со откажувањето на турнирот во Вашингтон, додека се погласни се најавите дека голем број на тенисери од врвот...
Останатo Спорт

Беретини поуспешен од демотивираниот Тим

Слободен печат
Италијанецот Матео Беретини во третиот меч дојде до првата победа во дебитантскиот настап на завршниот Мастерс турнир во Лондон откако го совлада Доминик Тим во...
Останатo Спорт

Ноле е во Лондон, а Јелена е во „акција“ со друг! (ВИДЕО)

Слободен печат
Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот српски тенисер Новак, се релаксира на часовите по јога кои се многу корисни за телото. Според некои тврдења јогата помaга...