Најдобрите се собраа во Лондон, славата ја „украде“ Ѓоковиќ! (ФОТО+ВИДЕО)

Два дена пред стартот на турнирот во Лондон, учесниците се дружеа, се возеа со брод по Темза и уживаа.

Заедничко фотографирање, дружење, позитивна атмосфера меѓу најдобрите осум тенисери пред завршната битка за 2019 година.

Најголем број на коментари на социјалните мрежи предизвика сликата во која се наоѓа Ѓоковиќ со Циципас и Зверев.

Луѓето погодуваа за што зборуваат кога Ноле направи еднo „незгодно“ позирање, како да се оправда.

На завршниот АТП турнир во Лондон во групата „Бјерн Борг“ ќе играат Ѓоковиќ, Беретини, Тим и Федерер, а во групата „Андре Агаси“ се Надал, Медведев, Циципас и Зверев.

Прочитајте и...  Ванда провоцира: Не знам дали ќе живееме во Париз или Торино

Прочитај повеќе

Вернер „горд“ што се поврзува со трансфер во Ливерпул

Слободен печат

Чупиќ: Имавме состанок со Самсоненко, до крајот на месецот ќе знаеме нешто повеќе!

Слободен печат

Меси: Би сакал да се врати Нејмар, а Мартинез е одличен напаѓач!

Слободен печат

Аталанта ја растури Валенсија, Нагелсман го надмудри Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Де Брујне во главната улога во триумфот на „граѓаните“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардарци во осминафиналето на ЛШ најверојатно против тимот преку кој лани обезбедија фајналфор

Слободен печат

Остави Коментар

пет × 4 =

Прочитај повеќе

Тренерот на Лајпциг е нов рекордер во Лигата на шампионите

Слободен печат

Халанд е најголемата грешка на еден од најдобрите ловци на таленти

Слободен печат

Тодоров го избра конечниот список: Отпаднаа тројца дебитанти

Слободен печат

Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Слободен печат

Ванда провоцира: Не знам дали ќе живееме во Париз или Торино

Слободен печат

Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Слободен печат