4 C
Скопје

Николов и официјално промовиран во нов играч на Лече

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов е зимското засилување на италијанскиот Лече кој игра во Серија Б и се бори за пласман во Серија А.
Николов во Лече доаѓа од унгарскиот шампионот, од екипата на Мол Фехервар и денеска беше официјално претставен како нов играч на шестопласираниот тим на табелата во Серија Б.
Тој нема да биде единствен Македонец во Лечењ бидејќи во италијанскиот тим настапува и Леонард Жута.
Најверојатно дебито на Николов за Лече ќе биде претстојниот викенд во натпреварот против Емполи кој е лидер на табелата.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Легендарниот Шекил О`Нил на српски јазик со пофалби за Јокиќ!

Поврзани вести

Соборен 27 години стар светски рекорд во сала

Слободен печат

ВИДЕО: Фановите на Интер со огномет и порака на кирилица го пречекаа Дејан Станковиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Сити и Реал поблиску до четвртфиналето во ЛШ

Слободен печат

ВИДЕО: Абрамович има нова играчка вредна 500 милиони евра

Слободен печат

ВИДЕО: Кога Меси игра, Барселона победува

Слободен печат

ВИДЕО: Лига на Европа: Покер на Тотенхем против Волфсбергер

Слободен печат

Остави Коментар