НЕПРОЦЕНЛИВО: Надал и Федерер во улога на тренери (ВИДЕО)

Егзибицискиот турнир Лејвер куп и оваа година е полн со тениски ѕвезди, кои играат за тимот на Европа и тимот на остатокот од светот. Во првиот натпревар, Доминик Тим и донесе бод на Европа со победата над Денис Шаповалов, но најинтересниот момент се случи на вториот натпревар во кој меѓу себе играат Фабио Фоњини и Џек Сок.

Сок го доби првиот сет со убедливи 6:1, додека во вториот сет при 5:4 за Фоњини, на одморот помеѓу гемовите, во улога на тренери на Италијанецот се најдоа Рожер Федерер и Рафаел Надал.


– Сега доаѓаат нови топки и ќе биде тешко, тоа е прва работа. Втората работа е дека не сакам повеќе негативности. Само позитива на терен, доколку погоди добар форхенд тоа е ОК, го почитуваме тоа. Верувај во добри работи. Не смееш да бидеш фрустриран и не смееш да мислиш дека нешто лошо ќе се случи – му зборуваше Федерер на Италијанецот, додека Надал стоеше од страна и постојано го охрабруваше тенисерот.

Прочитајте и...  Давидовски на победничкиот подиум во Монца

Советите на Федерер и зборовите со поддршка од Надал, вродија со плод, Фоњини во тај брејкот успеа да го добие сетот и да израмни на 1:1.

Прочитај повеќе

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Идентични триумфи на скопските и тетовските „црвено-црни“

Слободен печат

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат

Ф1: Триумф на Ботас, Хамилтон сам се „откажа“ од победата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Азаренка го напушти теренот на Ролан Гарос: Ова е смешно

Слободен печат

Прво големо изненадување на Ролан Гарос, крај за Гофан

Слободен печат

Ѓоковиќ: Нема да ги кријам емоциите на Ролан Гарос

Слободен печат

Ракометарите на Металург негативни на корона, заминаа за Цирих

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Поранешна сопруга нарачала убиство на турски репрезентативец, животот му го спасил нејзиниот љубовник

Слободен печат

НБА играчи заиграа фудбал на тренинг, Гризман умре од смеење (ВИДЕО)

Слободен печат