Tag : тренери

Спорт Фудбал

Едно големо браво, моментно најдобрата фудбалска слика на светот!

Слободен печат
Ова е апсолутно моментно најдобрата фудбалска сцена која ќе ја видите во овие тешки моменти и борбата на човештвото да се спречи што побрзо ширењето...
Спорт Фудбал

Динамо Загреб го отпушти стручниот штаб бидејќи не сака намалување на платите

Слободен печат
Управата на Динамо Загреб за која настапува и македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми, се одлучи на радикален потег, го отпушти стручниот штаб, а засега од „мелта“...
Спорт Фудбал

Годишен форум на тренери во организација на ФФМ

Слободен печат
Центарот за едукација при ФФМ заедно со тренерската организација го одржаа годишниот „Форум на тренери“ кој се одржа во хотелот „Александар Палас“. Тренерите имаа можност...
Спорт Фудбал

Дури пет тренери ја одбија Барселона пред да го назначи Сетиен

Слободен печат
Искусниот тренер седна на клупата на каталонскиот клуб на местото на Ернесто Валверде, но медиумите откриваат дека тој не бил првата опција. Весникот „Ас“ тврди...
Спорт Фудбал

Мурињо е најголем тренер-трошаџија, фрли повеќе од 1.5 милијарди евра за засилувања

Слободен печат
Девизата дека нема трофеи доколку не се фрлат огромни средства, најдобро се отсликува во фудбалот и кај тренерите. Иако бројките делуваат неверојатно, но десетте најголеми тренери-трошаџии...
Спорт Фудбал

Да не беа тренери во Премиер лигата, Клоп секој четврток би пиел во паб, а Солкјер игра видео игри

Слободен печат
Поради репрезентативните активности за квалификациите за ЕП 2020 година, англиските новинари се чини дека имаат повеќе слободно време и одлучија да се пошегуваат со тренерите...
Останатo Спорт

Првите лиценцирани снукер тренери на Македонија

Слободен печат
Како што и се најавуваше претходно со практични проверки и тестирање за лиценцирањето на првите тројца Македонци кои ќе се лиценцираат за ЕБСА снукер тренери...
Останатo Спорт

НЕПРОЦЕНЛИВО: Надал и Федерер во улога на тренери (ВИДЕО)

Слободен печат
Егзибицискиот турнир Лејвер куп и оваа година е полн со тениски ѕвезди, кои играат за тимот на Европа и тимот на остатокот од светот. Во...
Спорт Фудбал

Никој како Мурињо, за 97 фудбалери дал 1.4 милијарди фунти

Слободен печат
Жозе Мурињо е еден од најдобрите тренери на денешницата кој во минатото имаше уште поголеми успеси. Португалецот со Порто и Интер триумфира во Лигата на...
Спорт Фудбал

Маурицио Сари има еден тон помошници во Јувентус

Слободен печат
Довчерашниот дефанзивец, Андреа Барѕаљи нема да биде дел од стручниот штаб на првиот тим на Јувентус, предводен од Маурицио Сари. Барѕаљи одлучи една година да...