Tag : Фабио Фоњини

Останатo Спорт

Со Надал може да се игра, додека со Рожер и со Новак…

Слободен печат
Федерер, Ѓоковиќ и Надал доминираат во машкиот тенис повеќе од 15 години и ретко кој успеал да биде подобар од нив тројца кога го играат...
Останатo Спорт

Му „пукна“ филмот на Мареј: Зборувам со судијата, „ЗАМОЛЧИ“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во текот на мечот од 1/16 финалето помеѓу италијанскиот и британскиот тенисер имаше и тензични моменти. Во третиот одлучувачки сет при резултат 5:5 Фоњини викна...
Останатo Спорт

НЕПРОЦЕНЛИВО: Надал и Федерер во улога на тренери (ВИДЕО)

Слободен печат
Егзибицискиот турнир Лејвер куп и оваа година е полн со тениски ѕвезди, кои играат за тимот на Европа и тимот на остатокот од светот. Во...
Останатo Спорт

„Вимблдон“ ги казни Вилијамс, Фоњини и Кирјос

Слободен печат
Седумкратната шампионка на „Вимблдон”, Серена Вилијамс беше казнета од организаторите на најстариот и најпрестижниот Гренд-слем турнир. Пред официјалниот старт на турнирот, за време на еден...
Останатo Спорт

Проклети Англичани, би сакал тука да експлодира бомба  (ВИДЕО)

Слободен печат
Фабио Фоњини се соочува со парична казна од Меѓународната тениска федерација (ИТФ) откако во третото коло ги шокира навивачите на Вимблдон. Тој неочекувано е поразен...
Останатo Спорт

Триумф на Фоњини во Монте Карло

Слободен печат
Италијанскиот тенисер Фабио Фоњини за првпат во кариерата крена шампионски пехар на турнир од Мастерс серијата откако триумфираше во Монте Карло. По големата победа во...
Останатo Спорт

Фоњини го изненади Надал во Монте Карло

Слободен печат
Италијанецот Фабио Фоњини направи вистинско изненадување на Мастерс турнирот во Монте Карло со победата над Рафаел Надал. Фонињи во два сета со 6:4, 6:2 го...