9 C
Скопје

Неексплодирана рачна граната пронајдена во Старо Нагоричане

Неексплодирана рачна граната била пронајдена во селото Драгоманце во општина Старо Нагоричане.

Според информациите на МВР, вчера во 13:20 часот било пријавено дека во село Драгоманце при ископ била пронајдена стара неексплодирана рачна граната.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Куманово, а од екипа на Дирекцијата за заштита и спасување гранатата била безбедно подигната за понатамошна постапка.

Прочитајте и...  Снаа го нападнала свекорот, повредениот 74- годишен тетовец згрижен во болница

Поврзани вести

Приведен крадец од Скопје, извршил 33 кражби во Битола и Охрид

Слободен печат

Приведен сопственик на угостителски објект во Лешок, работел по дозволеното време

Слободен печат

Повредени четири лица при излетување на патничко возило кај селото Зајас

Слободен печат

ОЈО: Обвинение против шест лица – фалсификувале потврди за негативен ПЦР тест

Слободен печат

Снаа го нападнала свекорот, повредениот 74- годишен тетовец згрижен во болница

Слободен печат

659 санкции за неносење маска

Слободен печат

Остави Коментар