4 C
Скопје

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ! Од овој викенд, само во весникот СЛОБОДЕН ПЕЧАТ

Во утрешното, саботно издание на весникот „Слободен печат“ нов, специјален додаток: „НЕДЕЛНИК“ со избрани текстови од најеминентните светски и регионални медиуми – весници, списанија и портали!

„Слободен печат“ има ексклузивно право и можност да им ги приопшти на своите читатели најквалитетните анализи и коментари од влијателните „Financial Times“ (Лондон), „Efsyn.gr“ (Efimerida ton Syntakton – Атина), „Anadolu Agency“ (Анкара), „Oslobodjenje“ (Сараево), „Vijesti“ (Подгорица), „Vreme“, „Nedeljnik“ (Белград), „Koha“ (Приштина), „Капитал“ (Софија“)…

Сите страни од светот на бизнисот, економијата, парите, политиката… отсега само на страниците на „Неделник“, секоја сабота во „Слободен печат“!

Прочитајте и...  Стефановиќ и Докиќ: Вирусот е непредвидлив и подмолен, да не се земаат антибиотици на своја рака и без индикација

Поврзани вести

Засега нема назнаки од Софија за повлекување на ветото, Скопје ќе бара решение до последен момент

Слободен печат

Состојбата со ковид-19 под контрола, здравствениот систем се подготовува за вакцинација

Слободен печат

Владата му се налути на „ТЕ-ТО“, го раскинува договорот за државна помош

Весна Дамчевска

Гоце Делчев, средновековниот и раноосманлискиот период – теми на онлајн средбата на македонските и бугарските историчари

Слободен печат

Да му „умре“ Собранието на комшијата!

Соња Христовска Угриновска

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Слободен печат

Остави Коментар