Tag : најава

Вести Избори 2020 Слајдер

Јанушев: Овие 21 ден ќе бидат финалето на една битка за враќање на државата во рацете на народот (ВИДЕО)

Слободен печат
ВМРО-ДПМНЕ ќе води кампања преку која ќе биде помеѓу народот низ улиците во градовите и селата. Секој носител со кандидатите за пратеници ќе биде присутен...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Два милиони лајкови на една фотографија: Леди Гага само малку ги покажа градите (ФОТО)

Васко Спасоски
Светски познатата пејачка Леди Гага на својот инстаграм-профил го најави објавувањето на новиот албум „Хроматика“ со фотографија која во рекорден рок заработи 2 милиони лајкови....
Вести Македонија Слајдер

Измамниците „креативно“ ја злоупотребуваат епидемијата – Спомна карантин и ме извозе за сите пари!

Слободен печат
Во утрешниот број на печатеното издание на весникот „Слободен печат’ читајте: – Велигден во време на корона – Молитва пред телевизор, со запалена свеќа –...
Вести Македонија Слајдер

Усвоен Законот за обвинителство, ВМРО-ДПМНЕ не го признава

Слободен печат
Во утрешниот број на „Слободен печат“ читаjте за Законот за јавно обвинителство, кој го донесе Собранието, а ВМРО-ДПМНЕ не го признава. Исто така, читајте и...
Вести Култура

Данските легенди на инди-рок сцената – Efterklang, пристигнуваат во Скопје!

Слободен печат
Фестивалот кој веќе една декада го става Скопје на мапата на светските прогресивни музички случувања почнува со припреми за јубилејното 10-то издание.  Изминативе 9 лета...
Забава Магазин

Весело во „Еден на Еден“ со глумците од „Дајте музика“ и „Гласна куќа“

Слободен Печат
Атмосферата на снимање на шоуто „Еден на Еден“ со Жаре одамна не била толку весела. Во недела, од 18.30 на Канал 5, гости ќе бидат...
Вести Македонија

Заев на самитот на НАТО во Лондон: Историски момент за Македонија

Слободен печат
Во утрешниот број на изданието на печатениот весник „Слободен печат“ читајте за приемот на премиерот Зоран Заев на самитот на НАТО во Лондон, за кој...
Еспресо Шоу биз

„Фамилија Марковски“ во „Еден на Еден“, Силвија откри дека била против нејзиниот внук да се вика Ненад! (ВИДЕО)

Слободен печат
Најпопуларното македонско семејство, „Фамилијата Марковски“ се врати во „Еден на Еден“. Во недела, од 18.30, на Канал 5 ќе ги гледаме Силвија Стојановска (Лиле), Александар...
Вести Економија

Ангеловска: Оданочувањето на штедните влогови ќе се одложи

Слободен печат
Денеска, министерката за финансии Нина Ангеловска најави одложување на оданочувањето на капиталните добивки на компаниите, како и на штедните влогови во банките што ги имаат...
Вести Македонија

Царовска: Честит Ден на рударите, со намалувањето на старосната граница за пензионирање исправивме голема неправда

Слободен печат
Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска вчера вечер присуствуваше на Свечена седница на Општина Пробиштип по повод Денот на рударите -28 август. Царовска...