Не помисливме дека тие ќе станат тренд, но и тоа се случи: Сандали кои наскоро ќе ги освојат улиците на Скопје

Тие се доказ дека модата повторно се враќа…

Можеби пред неколку години би се насмеале кога некој би ни кажал дека сандалите на лепенки повторно ќе станат моден тренд, но се чини дека навистина дојде тоа време.

Имено, пристигнаа „daddy“ сандалите, и тоа во луксузни верзии.

На последните модни ревии на дизајнерите како Gucci, PRADA и Anne Sui единствени обувки кои моделите на пистата ги носеа беа овие сандали.

За нештата да бидат уште подобри (или полоши) во повеќето случаи беа презентирани заедно со чорапи, што е моден прекршок број еден.

Меѓутоа и покрај нивниот непривлечен изглед, овие сандали се многу удобни и даваат одлична потпора на стапалата при долги прошетки па затоа можеме да ги наречеме „здрав моден тренд“.

Доколку се одлучите да ги купите, не мора да дадете цело богатство за нив. Сигурни сме дека и обичните немаркирани производители веќе ги изработуваат еднакво привлечните примероци.

View this post on Instagram

Coco in the Domingo

A post shared by Sandy Liang (@sandyliang) on

[ReviewDisclaimer]

Прочитајте и...  ФОТО: Сите очи вперени во Кајли: Дали би се осмелиле да го облечете овој фустан?

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар