Наталија заработува 300 илјади евра со својот задник – „Јас ги инспирирам луѓето“ (ФОТО+ВИДЕО)

Бразилската Инстаграм ѕвезда Наталија Гарибото заработува речиси 300 илјади евра годишно само објавувајќи фотки од својот задник на социјалните мрежи. Како што вели, откако ќе објави некоја од „жешките“ фотки, со денови добива брачни понуди.

View this post on Instagram

Who’s hands are these ?

A post shared by Natalia Garibotto (@nataagataa) on

На Инстаграм ја следат 1,3 милиони лица кои едвај чекаат нова секси објава, а брачните понуди се најмалку чудни меѓу сите коментари кои ги добива.

Медиумите дознаа за оваа 26 годишна девојка откако еден човек објави дека сака да ја купи водата во која таа се капела.

View this post on Instagram

@fashionnova

A post shared by Natalia Garibotto (@nataagataa) on

Пред да стане Инстаграм модел, Наталија завршила факултет за економија и претприемништво во Мајами, а се обидела и да работи како агент за недвижнини. Тврди дека таа е многу повеќе од она што се гледа на Инстаграм.

„Драго ми е што ги инспирирам мажите и жените секојдневно да одат во теретана, да работат и да заработуваат. Ова ми одзема време, навистина морате да вложите време и многу труд за вашиот профил на Инстаграм да расте и да го следат толку многу луѓе. Не е важно колку ќе работите, туку важно е да бидете паметни“.

Таа соработува и со нови брендови и долгорочните соработки и носат постојани приходи кои и се навистина важни, таа тврди дека денес за една спонзорирана објава заработува по 5000 долари.

Инстаграм не е нејзиниот единствен извор на приходи, таа инвестира и во акции и недвижности, а покрена и линија на масла за сончање.

 

View this post on Instagram

 

Who wants to wipe the sand off my booty?

A post shared by Natalia Garibotto (@nataagataa) on

Но има и лоша страна, таа поради својата инфлуенсерска кариера загубила бројни пријатели. А за нејзиниот задник да изгледа совршено таа во теретана поминува по минимум 3 часа дневно.

Прочитајте и...  Ќерката на славните актери сама си ја скрати косата и прослави со фотографии во бикини (ФОТО)

Прочитај повеќе

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат

Шерон Стоун го покажа скриениот талент: Сликата која ја наслика ги воодушеви сите (ФОТО)

Слободен печат