Наследничките на Берни Еклстон со луксузна јахта на одмор во Дубровник, а поранешниот директор на Ф1 чека дете во 90-та година! (ФОТО)

Семејството Еклстон често ја посетува Хрватска, односно Дубровник, а нивната луксузна јахта во неделата заполовила на пристаништето во Груж. Иако требало на јахтата да биде и Берни Еклстон, генералниот директор на Формула1, заедно со својата бремена сопруга Фабиана Флоси, пристигнале само неговите ќерки Петра и Тамара со семејствата.

инстаграм

Фотографите ги забележале како се качуваат на јахтата со своите сопрузи и децата, а изледа дека семејството после карантинот го започна својот одмор по топлите краеви на Хрватска. Сестрите Еклстон уште за време на изолацијата се пожалија дека не можеле да се дружат, но изгледа дека сега ќе го надокнадат изгубеното време.

Инстаграм

Петра Еклстон кон почетокот на април оваа година ја роди својата ќерка, но среќната вест некое време ја криеше од јавноста. Вереникот на Петра, Сем Палмер беше тој кој објави дека станал татко, а богатата наследничка од бракот со Џејмисон Стунт има веќе 3 деца.

Прочитајте и...  Бредли Купер со нова филмска сензација: Открива кого избрал за главна женска улога
инстаграм

Но, и нејзиниот татко одлучи да го прошири семејството. Поранешниот сопственик на Формула1 и поранешен хрватски зет, 89-годишниот Берни Еклстон го чека своето четврто дете со 44-годишната сопруга Фабиана Флоси. Еклстон од претходниот брак со моделот Славица Еклстон ги има ќерките Тамара, Петра и Дебора.

инстаграм

Прочитај повеќе

Крај на големата љубов: Шехерезада и Сулејман се пред развод, нема веќе страст! (ФОТО)

Васко Спасоски

Се породи ѕвездата на мјузиклот „Мама Миа!“: Актерката успешно ја сокри бременоста! (ФОТО)

Слободен Печат

Ријана позираше во проѕирен градник, па се искара со своја обожавателка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие луѓе со исти хороскопски знаци се неверојатно компатибилни и создадени еден за друг!

Слободен Печат

За Каролина Гочева допрва почнува лето: Пејачката отпатува на „непозната“ дестинација и објави фотографија во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Оливија Њутн откри зошто со Џон Траволта не играа во продолжението на „Брилијантин“!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Миленикот на жирикомисијата од „Ѕвездите на Гранд“, Гоце од Прилеп сними песна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ова е најлошата работа која можете да ја чувате во вашиот паричник!

Слободен Печат

Од оперско пеење, до награда на „Макфест“: Интервју со Полина Тасева, новата ѕвезда на македонската музичка сцена! (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски

После ова видео повеќе ќе посветите внимание на миењето раце!

Слободен Печат

Уште една награда за убавина: Македонката Андријана од Кемер се враќа со титула „Мис Бикини“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Саша Барон Коен го објави името на новиот филм за Борат, кој го снимил во тајност!

Слободен Печат