Направете совршени „Спринг ролс“ (Рецепт)

Донесете ја пролетта на трпезата среде зима и уживајте во популарниот рецепт од Азија.

Пролетните ролатчиња (Спринг ролс) се едни од најбараните специјалитети на азиската кујна, одлични се за мезе и како предјадење.

Иако често пролетните ролатчиња ги поврзуваат со кинеската кујна, овие вкусни парченца се карактеристични во поголем број земји во Азија, од Виетнам и Индонезија до Филипините и Тајван.

Пролетните ролатчиња се всушност пржено ролат-тесто наполнето со различно месо (пилешко, свинско), морски плодови (мали ракчиња) во комбинација со зеленчук, или полнето само со зеленчук.

Во зависнот во која азиска земја се наоѓате, состојките во пролетните ролатчиња можат да бидат сирови, варени или бланширани, а најчесто се полнат со мелено свинско месо, морков, кромид, лук и печурки (сите ситно исечкани и пропржени или само сварени). За да бидат ролатчињата поароматични се додава и сос од соја.

Прочитајте и...  Престижна номинација за филмот на Манчевски: „Врба“ во трка за европскиот Оскар

Направете ги сами популарните Спринг ролс

За тестото потребно е  250 гр брашно, малку сол, 150-200 мл вода и 1 јајце.

Промешајте ги сите намирници за тестото додека добиете хомогена смеса. Ставите ги на ладно или во фрижидер преку цела ноќ.

Следниот ден направете ролнички од тестото на ист начин на кој приготвувате палачинки. Ролничките треба да бидат околу 5-7 сантиметри.

За полнењето на ролничките потребно е

200 гр свежа зелка, ситно сечкана

100 гр моркови, изрендани на големо ренде

100 гр печурки, сечкани

150 грама соја сос

1 лажица мелен црн пипер

2-3 лажици растително масло за пржење

1/2 чешне лук, ситно сечкано

1-2 млад кромид (се сече на лентички)

Малку целер, се сече на многу тенки стапчиња

Прочитајте и...  Интервју со Вјера Мујовиќ, белградска глумица: Секогаш ќе бидам девојченце, кое го бара своето гнездо

200 грама мелено свинско месо (месо може, но и не мора).

Слатко-кисел кинески сос (за сервирање).

Подготовка

Загрејте го маслото и потоа ставете го кромидот, целерот, морковот, зелката, лукот и печурките и посипете ги со црн пипер.

Мешајте постојано, а кога ќе добијат малку златна боја, изладете ги и исцедете ги на цедилка или салветка.

Ставате по 3-4 лажици од филот во средината на секоја ролничка (палачинка ), додадете сос од соја (доколку додавате и свинско мелено месо, додадете го и претходно посебно запрженото свинско месо), а потоа секоја ролничка завиткајте ја (како палачинка) или во форма на плик.

 

Прочитај повеќе

Легендарната Софија Лорен по 11 години се враќа на филмското платно!

Слободен Печат

Покрај тоа што кажува добри вицеви, Сашко Коцев знае да биде и романтичен: Актерот со фотка од него и сорпугата Смиљана ја одбележа годишницата од бракот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пиел по 50 кафиња на ден: Најчудните навики на познатите писатели!

Слободен Печат

Стручњаците предупредуваат: Сонот е пресуден за здравјето на мозокот!

Слободен Печат

Цеца Ражнатовиќ денеска беше на судење со Јелена Карлеуша со чанта од 2.300 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дали се сеќавате на футуристичкото семејство „The Jetsons“? Првата анимирана серија во боја на тв-мрежата ABC (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пејачката Сара Мејс позира во интересен фустан со висок шлиц (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие 4 работи кои ги имате во вашиот плакар, треба редовно да ги менувате за да го заштитите здравјето!

Слободен Печат

Сицилија дава по 3.000 евра за младенците што ќе се венчаат на островот

Слободен печат

Ја премина Селма Хајек и стана најбогатата француска снаа: Нејзиниот прв сопруг морал на рехабилитација по разводот

Слободен печат

Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит сè уште не е сигурна за своето родово изразување

Слободен печат

„Тајм“ објави листа на 100 највлијателни луѓе за 2020 година

Слободен печат