Наоми: Прва признав дека сум зависник од алкохол и дрога, ни сега не водам чист живот! (ФОТО)

Наоми Кембел (49) е една од најпознатите манекенки и модели на сите времиња, а иако во мај 2020 година ќе наполни 50 години модните куќи и понатака ја ангажираат да биде нивно заштитно лице.

Меѓутоа, иако наскоро полни 50, Наоми вели дека за деца се уште не е подготвена.

профимедиа

– Наоми и деца: Не се уште. Ќе видам што ќе ми донесе вселената, изјави таа.

Сепак, Наоми себе се гледа како мајчинска фигура со многубројни деца со кои се сретнала во текот на својата хуманитарна работа, патувањата по Африка и организирањето на хуманитарни вечери.

Наоми во интервјуто зборуваше и за својот самостоен живот, откако оваа година ја помина во врска со влијателни мажи.

Прочитајте и...  Официјалната обдукција потврди: Џорџ Флојд починал од срцев застој, имал многу модринки и исеченици

– Да се живее сам не значи дека си осамен. Немам време да се досадувам, како ни да бидам осамена. За мене приватноста е исклучително важна, затоа секогаш се грижам дека мојата работа тоа нема да ми го дозволи, додаде таа.

профимедиа

Оваа убавица призна дека сега живее нов живот – трезна.

– Преживеав. Не можам да кажам дека сега водам исклучително чист живот, ниту се претварам дека го водам. Не ми беше срам прва да признаам дека сум зависничка и благодарна сум му на Бог што денес конечно сум лекуван зависник и лекуван алкохоличар, раскажа таа.

Прочитај повеќе

Венко Филипче: Вирулентноста опаѓа, новите случаи се од 15 семејства, најголемиот дел без симптоми

Мирослава Бурнс

ИРИ: Заев ужива поголема доверба кај граѓаните од Мицкоски

Слободен печат

Затворени вратите на гробиштата кон Бутел и Ново Лисиче (ФОТО)

Горан Наумовски

Инфектологот Каламарас на Фејсбук: Со вашите теории на заговор убијте го целиот персонал, па со вашите теории на заговор ќе се лечите сами

Слободен печат

ТВИТЕР ВОЈНАТА ПРОДОЛЖУВА: Социјалната мрежа ја блокираше снимката на Трамп за убиениот Флојд

Слободен печат

НОВА ВОЗНЕМИРУВАЧКА СНИМКА ОД САД: Полицајци удрија и срушија 75-годишен маж на земја (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Граѓаните ќе мора да се стрпат: Замена на водомери само во итни случаи, „Водовод“ со минимална залиха

Анета Стојковска

Читајте го бесплатно он-лајн викенд бројот на Слободен печат

Слободен печат

Скопјани ги фати страв од коронавирусот (ВИДЕО)

Официјалната обдукција потврди: Џорџ Флојд починал од срцев застој, имал многу модринки и исеченици

Слободен печат

АНКЕТА: Штом не ги почитуваме мерките, нека има полициски час

Михаило Донев

Ангела Меркел ќе ја спасува и македонската економија