1 C
Скопје

Наоми: Прва признав дека сум зависник од алкохол и дрога, ни сега не водам чист живот! (ФОТО)

Наоми Кембел (49) е една од најпознатите манекенки и модели на сите времиња, а иако во мај 2020 година ќе наполни 50 години модните куќи и понатака ја ангажираат да биде нивно заштитно лице.

Меѓутоа, иако наскоро полни 50, Наоми вели дека за деца се уште не е подготвена.

профимедиа

– Наоми и деца: Не се уште. Ќе видам што ќе ми донесе вселената, изјави таа.

Сепак, Наоми себе се гледа како мајчинска фигура со многубројни деца со кои се сретнала во текот на својата хуманитарна работа, патувањата по Африка и организирањето на хуманитарни вечери.

Наоми во интервјуто зборуваше и за својот самостоен живот, откако оваа година ја помина во врска со влијателни мажи.

Прочитајте и...  Тања Кармзова Костиглиола, нашинка во Франција: И тука побарувачката за вакцини е огромна, а ресурсите се ограничени

– Да се живее сам не значи дека си осамен. Немам време да се досадувам, како ни да бидам осамена. За мене приватноста е исклучително важна, затоа секогаш се грижам дека мојата работа тоа нема да ми го дозволи, додаде таа.

профимедиа

Оваа убавица призна дека сега живее нов живот – трезна.

– Преживеав. Не можам да кажам дека сега водам исклучително чист живот, ниту се претварам дека го водам. Не ми беше срам прва да признаам дека сум зависничка и благодарна сум му на Бог што денес конечно сум лекуван зависник и лекуван алкохоличар, раскажа таа.

Поврзани вести

Општина Карпош: Направените штети многу тешко се санираат дури и по законски пат

Анета Стојковска

ВИДЕО: Во исчекување на вакцините против ковид-19, земјите од Западен Балкан го губат трпението

Илинка Иљоска

ВИДЕО: Милошоски недостапен за изјава во врска со тврдењето дека пратеник силувал жена

Весна Тодоровска

УЈП: Нема промени во исплатата на помошта за плати

Соња Кириџиевска

ДСЗИ: Д-р Асани доби забрана за работа во приватната ординација, случајот го следи и вицепремиерот Николовски

Слободен печат

Цветковски за „Слободен печат“: МРТВ и БНТ засега не разменуваат серии, само дописници

Марина Дамческа

Остави Коментар