Најслатката баба Пиа: Нејзините италијански рецепти ги гледат милиони луѓе

Фото: Принтскрин / Instagram

Баба Пиа од Соединетите Американски Држави редовно споделува автентични италијански рецепти на својот тикток-профил, а нејзините видеа на оваа платформа ги гледаат милиони луѓе од целиот свет.

84-годишната вредна бабичка живее во Њу Џерси, а видеата ги снима и објавува нејзиниот внук Антонио.

@nonnapiaa

Nonna Pia’s fresh homemade bread 🥖 🤤 🇮🇹 who wants a piece?! #nonnapia #shesback #homemade #bread #italian #foodtiktok

♬ original sound – Nonna Pia

Пораснала во Рим и во педесеттите години на минатиот век се преселила во САД, каде што денес живее со големо семејство за кое секојдневно подготвува фантастични оброци…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Видео на денот