МВР го снимило Боки 13 како оди дома кај Катица Јанева

На 1 јули лани, во попладневните часови Боки 13 е снимен како со возило „ленд ровер“ се упатува на улицата кадешто живееше обвинетата Катица Јанева.

Тајните агенти на МВР кои го следеле сега осудениот Зоран Милески Кичеец, во Охрид го снимиле како тој и негов пријател одат на забава со три девојки на возраст до 25-години во клуб во Охрид. Ова денеска во судница го кажа јавната обвинителка Вилма Рускоска, читајќи ги доказите од тајно направените снимки за потребите на случајот „Рекет“.

Во Скопје пак, друга екипа за следење на МВР го следела Бојан Јовановски. Тој неколку пати бил во МНТ, во ресторанот „Лајт“, а за цело време бил совозач, додека возач му било машко лице на возраст од триесетина години.

Со возило „ренџ ровер“, според тајните снимки направени од МВР за потребите на ОЈО, можеше да се види како Бојан Јовановски доаѓа и заминува од домот на неговите родители во населбата Тафталиџе 1, а бил снимен како се среќава со едно машко лице во скопско кафуле, бил снимен во „Рамстор“ во продавницата за накит „Ребека“ и во ресторан во Скопје.

Прочитајте и...  По заболните полициски службеници со коронавирусот македонскиот полициски синдикат бара поголема заштита на припадниците на МВР

На 1 јули лани, во попладневните часови Боки 13 е снимен како со возило „ленд ровер“ се упатува на улицата кадешто живееше обвинетата Катица Јанева, а бил снимен и на паркинг пред клиниката „Жан Митрев“ како разговара со машко лице.

Сите денешни презентирани материјали се дел од посебните истражни мерки, односно тајно снимање. Според обвинителството, снимките се направени во јуни лани.

Прочитај повеќе

Македонија одбележува 27 години од приемот на земјава во ОН

Димитров: Последниот процес од затворање на македонското прашање ќе бидат билатералните односи и развивање на пријателството со Бугарија

Бојана Нојиќ

Филипче: Да ги заштитиме здравствените работници

Отворено писмо од средношколец до министерот Адеми: Барем еден ден ставете се на наше место и погледнете со какво он лајн лудило се соочуваме

Слободен печат

Ноќеска МВР уапси 19 граѓани

Џонсон е во стабилна состојба

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Черепналкова – Трајкоска: „Заедно дома“ поттикнува креативно и квалитетно поминато време со децата во услови на пандемија

Слободен печат

Честитка на претседателот Заев за Меѓународниот ден на Ромите

Андоновиќ: Вината за лошата проценка околу коронавирусот Трамп ја префрла кон СЗО и Кина

Слободен печат

ОЈО бара строги казни за скопјанец и двајца малолетници

Промени во железничкиот возен ред поради ограниченото движење

Горан Наумовски

Лутаат ли пациенти со ковид-19 низ здравствениот систем? Млади завршуваат фатално

Мими Шушлеска Петкова