Монсунски дождови го потопија Белград, вакво невреме не се памети (ВИДЕО)

Силна бура проследена со грмежи околу пладне го погоди Белград. Силното невреме, јавуваат српските медиуми, траело околу половина час.

Дождот кој се истурил врз српската престолнина бил толку силен што била намалена видливоста,  а ветерот и дождот создавале ужасни звуци надополвајќи ја ужасната слика и со ударите на громови.

За кратко време паднало големо количество дожд, па во прашање се доведени последиците од ова невреме, што првенствено се однесува на канализацијата која не може да прими толкаво количество врнежи за кратко време.

 

Прочитајте и...  ВИДЕО: Не запираат жестоките борби за Карабах

Поврзани вести

Ќамил Рушити е назначен за координатор на кичевското Муфтиство

Слободен печат

Дачиќ: Немам желба за извршна власт

Слободен печат

Во Египет денеска и утре се гласа за половина од пратениците

Слободен печат

ЕУ одговори на барањето на Чешка, испрати 150 респиратори

Слободен печат

Индија: Повеќе од 53.000 заразени за еден ден

Слободен печат

Почина Амди Бајрам

Слободен печат

Остави Коментар