Моментот на ужасот: Се појави снимка од падот на украинскиот авион (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави снимката од страшниот пад на авионот АН-26 во кој се наоѓаа 28 луѓе, а кој вчера се сруши во Украина.

Две лица без падобран скокнаа од авионот кога се сруши, а трагедијата се случи на одалеченост од речиси два километри од воениот аеродром.

Со авионот управувал искусен пилот од 2-ра класа со 700 часа летање. Започната е истрага за падот на авионот, а се разгледуваат неколку причини за оваа катастрофа – грешка на персоналот, техничка грешка, проблеми со одржување на авионот и неправилно извршување на должноста од одговорните за контрола на летот, пишува Дејли мејл.

Бројот на починати во падот на украинскиот авион на североистокот во земјата, порасна на 26 лица, откако почина еден од кадетите кои ја преживеаа несреќата.

Бројот на загинати во украинскиот авион се искачи на 25, двајца се борат за живот (ВИДЕО)

Прочитајте и...  Во последните 24 часа во Косово  има 118 нови случаи на ковид-19 

Поврзани вести

Армијата на Чешка започна да гради привремена полска болница во Прага (ВИДЕО)

Пензионерите излегоа на протест и контрапротест против Лукашенко (ФОТО+ВИДЕО)

Отворен памптрак велодром во вториот дел од Градскиот парк (ФОТО)

Слободен печат

СЗО со порака до властите: Ставајте ги контактите во изолација (ВИДЕО)

Слободен печат

Таравари: Ако на локалните избори ДУИ коалицира со СДСМ, ние ќе коалицираме со ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Единаесет лица ја загубија битката со коронавирусот во Грција, 438 новозаразени

Слободен печат

Остави Коментар