„Мојот роденден не е причина за славење“: Позната актерка објави криптична порака

Фото: Принтскрин - Инстаграм

Актерката Руби Роуз ги загрижи своите следбеници откако денеска на својот 37 роденден објави криптична порака на својот инстаграм – профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ruby Rose (@rubyrose)

„Ако ме познавате доволно долго, тогаш знаете дека мојот роденден не е причина за славење. Некои се обидоа да го прослават, но прослава никогаш не се случи, а сега нема да има. Се откажувам до утре“, напишала Руби.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Lost Dogs’ Home (@lostdogshome)

Не е познато зошто Руби одлучила да не го слави роденденот оваа година, но се шпекулира дека причината би можела да биде тоа што неодамна почина нејзиниот добар колега и пријател, актерот Ленс Редик.

Фото: Принтскрин – Инстаграм

Руби Роуз се прослави со улогата во хит серијата „Orange Is the New Black“, а работи и како диџеј.

ВИДЕО | Позитива на денот: Кијану Ривс галеше кутриња среде емисија

Кијану Ривс доби понуда за брак од обожавателка, а неговиот одговор ги насмеа присутните

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот