МОЈ ДОКТОР – кардиологот Антонио Георгиев ве советува како да го чувате вашето срце – Слободен печат
Ви ПрепорачувамеЗдравјеМагазинСлободна ТВ

МОЈ ДОКТОР – кардиологот Антонио Георгиев ве советува како да го чувате вашето срце

Prof. D-r sci. h.c. Антонио Георгиев зборува за симптомите, ризик факторите, лекувањето и превенцијата од болестите на кардиоваскуларниот систем.

Темата во првата епизода на „МОЈ ДОКТОР“ се болестите на кардиоваскуларниот систем. Како во светот, така и кај нас, најголем дел од населението умира токму од овие болести.

Prof. D-r sci. h.c. Антонио Георгиев зборува за симптомите, ризик факторите, лекувањето и превенцијата од болестите на кардиоваскуларниот систем.

Слушнете ги неговите препораки и дознајте како да го зачувате своето здравје.

И секако одете на редовни контроли  пред да се појават симптомите.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close