Модна битка: Карлеуша ја ископира Северина! На која и стои подобро? (ФОТО) - Слободен печат

Модна битка: Карлеуша ја ископира Северина! На која и стои подобро? (ФОТО)

Критичарите на Северина Којич (47) можат да и замерат многу нешта, но она што не може никој да го побие е дека е икона на стилот.

Откако минатиот месец се појави во црн комбинезон со бели точки, сега нејзиниот аутфит се одлучи да го ископира и Јелена Карлеуша (40).

View this post on Instagram

😎

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

На Инстаграм таа објави фотографија на која позира во истиот комплет од Zara чија цена изнесува околу 50 евра. Комбинацијата ја надополни со бели сандали и црн шешир.

А еве како овој комбинезон изгледаше на популарната Северина.

– На некого овој аутфит изгледаше евтино, но на тебе…. гори, и напиша една воодушевена обожавателка на Јелена Карлеуша.

Со сличен комбинезон со бели точки неодамна се пофали и поранешната членка на групата Колонија, Индира Левак (45).

Прочитај повеќе

Кога потполно созреваат мажите?

Слободен печат

Оваа недела ќе биде вистински пекол за три хороскопски знаци! Ги очекува голема промена!

Слободен печат

Откако ја променила стратегијата, заработува дупло повеќе од Јутјуб: Сега го откри трикот за тоа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Јелена Карлеуша никогаш не облекла пократко од ова! (ФОТО)

Слободен печат

Парис Хилтон ги шокираше сите со изјавата: Сето тоа беше само глума!

Слободен печат

Детектив објави слика од маж за кој тврди дека е раперот Тупак: Добро живее на Белизе! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

1 + 7 =

Прочитај повеќе

За анонимна клиентка од Абу Даби направено е чудо од венчаница: На неа има преку 200.000 „Сваровски“ кристали! (ВИДЕО)

Слободен печат

Адел со припреми за нов музички материјал!

Слободен печат

Неа ја исмејувал, а Џенифер ја голтал со поглед! Анџелина Џоли бесна по скандалозното однесување на Бред Пит! (ФОТО)

Слободен печат

Пејачката Сани објави фотка во бикини, а се пофали дека и покрај празниците, таа изгледа ТОП! (ФОТО)

Слободен печат

Трагичниот живот на принцезата Алис, свекрвата на кралицата Елизабета Втора (ВИДЕО)

Слободен печат

Вдовицата на Шабан Шаулиќ се отселила од вилата на Дедиње: Имала две причини, а еве на кого ја издала… (ФОТО)

Слободен печат