ММА тренер со нож ги тера борците да се движат околу кафезот! (ВИДЕО)

Џошуа Фабиа е еден од најконтроверзните тренери во ММА. Еднаков број експерти го сметаат за шарлатан и генијалец, а неговата „Школа за светска самосвест“ е по тоа што во истата тренира еден од најлудите и најкомпромисни борци во историјата, Диего Санчез.

Фабиа и досега имаше необични техники кои вклучуваат сеанси за борците да најдат внатрешен мир, со длабоки медитации..

А сега излезе видео кое се гледа како Фабиа ги брка своите студенти околу кафезот со нож во рацете за да ги придвижи.

Тој се најде под силна критика од ММА заедницата претходно оваа година која го нарече измамник откако му даваше совет на Диего Санчез во борбата против Мишел Переира.

Прочитајте и...  Објавена листата на најбрзи фудбалери, Мбапе нема конкуренција

Еден од советите беше: „Сенка! Стани сенка!” Санчез победи откако Переира го удри меѓу нозете, а тој одби да продолжи да се бори и ја доби победата поради дисквалификацијата на противникот.

На крајот од видеото Џошуа само уште ги советуваше борците дека: „Сè е нож!“

Поврзани вести

ВИДЕО: „Бомба“ на Лазаров во изборот за гол на колото во Франција!

Слободен печат

УЕФА го најавува историскиот меч Грузија-Македонија

Слободен печат

Јувентус домаќин на Барса во дербито на ЛШ

Слободен печат

ВИДЕО: Бензема „наредува“ да не се додава топката на другиот напаѓач на Реал!

Слободен печат

ВИДЕО | Андоновски: ФФМ ги решава крупните проблеми, потребно е поактивно вклучување и на општините

Слободен печат

Бензема и Каземиро го спасија Реал од нов срам во ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар