Млад работник тешко повреден на градилиште во гостиварско

фото: градежни работници/илустрација

21-годишен работник од гостиварското село Чегране е тешко повреден на градилиште во близина на Гостивар, соопшти полицијата.

„Вчера (12 септември) во 15 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавено е дека, работејќи на објект во изградба покрај локалниот пат што ги поврзува гостиварските села Здуње и Дебреше, 21-годишниот А.М. од гостиварско Чегране се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад”“, велат од полицијата.

Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар и Јавното обвинителство.

Видео на денот