Tag : гостиварско

Хроника

Двајца крадци уапсени во гостиварско

Слободен печат
Полициски службеници од Одделение за внатрешни работи Гостивар во селото Форино, гостиварско вчера ги привеле Љ.М.(21) и Х.М.(21), двајцата од с.Форино, поради постоење основи на...
Хроника

Поштар си ги присвоил пензиите на тројца гостиварци

Слободен печат
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Н. И. (59) од с. Лакавица, вработен како поштар во Гостивар, поради три кривични дела...
Вести Македонија

Регистрирани два нови случаи на Ковид-19 во гостиварско

Слободен печат
Со последните тестирања за откривање новоинфицирани со коронавирусот во гостиварскиот регион има два нови случаja. Според информациите на меѓуопштинскиот кризен штаб за општините Гостивар, Врапчиште,...
Вести Македонија

Еден нов случај на КОВИД – 19 во гостиварско

МИА Агенција
Епидемиолозите открија еден нов случај на инфициран со корона вирусот во гостиварскиот регион. Од последните пет тестирања, едно лице од општина Врапчиште имало позитивен резултат...
Вести Македонија Слајдер

Три нови случаи на Ковид-19 во гостиварско

Слободен печат
Епдимеиолозите открија три нови случаи на инфицирани со коронавирусот во гостиварскиот регион. Последните тестирања дадоа по еден позитивен резултат во трите општини. До денеска вкупно...
Вести Македонија Слајдер

По двонеделна пауза регистрирани нови случаи на Ковид-19 во Маврово и Ростуше

Слободен печат
Со последните тестирања за откривање на новоинфицирани со корона вирусот во гостиварскиот регион, откриени се шест нови случаи. Четири од новооткриените се од градот, од...
Вести Македонија

Нов случај со Ковид-19 во гостиварско

МИА Агенција
Со последните тестирања за откривање на новоинфицирани со коронавирусот во гостиварскиот регион, потврден е нов случај. Позитивен резултат на Ковид-19 имал жител на селото Неготино...
Хроника

Приведена жена од гостиварско под сомнение дека опожарила автомобил

Слободен печат
Една жена е приведена под сомнеж дека предизвикала опожарување на автомобил во гостиварското село Чајле. Според СВР Тетово, полициски службеници, ноќеска (24 декември), половина час...
Хроника

ИНЦИДЕНТ НА СВАДБА ВО ГОСТИВАРСКО: Две жени ранети во пукање

Слободен печат
Две жени се здобиле со повреди при пукање од огнено оружје на свадбена веселба во гостиварското село Чајле. Непосредно по ранувањето, жените се згрижени во...