Мисицата Розман брка рекорди за Гинис: Се омажи за 24 часа, а се разведе за неколку недели!

инстаграм

Познатата манекенка Емилија Розман пред неколку недели направи свадба со своето момче Стефан Ангелкоски, со кого се познаваше неполни 48 часа.

Но, љубовта на прв поглед не траеше долго. Мисицата Розман после неколку недели од интимната романтична венчавка, се разведе од својот сопруг. Причината за разводот е се уште непозната, но се надеваме дека наскоро ќе дознаеме што ја прекина оваа силна љубов.

инстаграм

Како што се вели – Се што е слатко, кратко трае!

Видео на денот