1 C
Скопје

Метео: Сончеви периоди и температури до 11 степени

Синоптичарите за денеска најавуваат променливо облачно време со повремени сончеви периоди. Ќе дува умерен, долж Повардарието, и повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Минималната температура ќе се движи од -9 до 1 степен, а максималната од 4 до 11 степени.

Во Скопје слично време со утринска температура до -8 и дневна до 7 степени.

Во следните денови се очекува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Ќе дува умерен, на места засилен ветер од јужен и југоисточен правец. Утринските и дневните температури ќе бидат во пораст.

Прочитајте и...  На протестите во Москва повредени најмалку 42 полицајци

Поврзани вести

Џонсон се радува на соработката со Бајден

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ бара повлекување на законот за попис и целосен консензус

Слободен печат

Без струја утре Аеродром и Бутел

Слободен печат

САД и ЕУ ја осудија употребата на сила на протестите во Русија

Слободен печат

Македонскиот дизајн посегнува по Летните олимписки игри во Токио 2021

МИА Агенција

Пендаровски се консултира со правни експерти за Законот за пописот

МИА Агенција

Остави Коментар