• метео

МЕТЕО на УБ: Временската прогноза за вечерва најавува дожд

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен, а повремено и засилен ветер од јужен и од југоисточен правец. Попладне и во вечерните часови ќе има повремени локални врнежи од дожд и снег на повисоките планини. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 7 до 14 степени, вели временската прогноза на Славчо Попоски. …

МЕТЕО на УБ: Временската прогноза за вечерва најавува дожд Read More »