Tag : метео

Вести Македонија Слајдер

Метео: Утринските температури до 13 степени, сончево и топло преку ден

Слободен печат
Денеска во земјава ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се...
Вести Македонија Слајдер

Метео: Променливо облачно со ветер, повремен дожд и температури до 31 степен

Слободен печат
Времето денеска ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер што особено ќе биде изразен во западните и во северните делови. Во јужните подрачја ќе...
Вести Македонија Слајдер

Времето денеска сончево, попладне пороен дожд и грмежи

Слободен печат
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во југозападните делови ќе има...
Вести Македонија Слајдер

Времето денеска сончево со температура до 34 степени, од утре дожд и силен ветер

Слободен печат
Сончево време со мала до умерена локална облачност ќе преовладува денеска во земјава. Синоптичарите најавуваат слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе...
Вести Регион Слајдер

Портокалов метео – аларм во Србија

Портокалов метео – аларм денеска е прогласен за Поморје, Шумадија, Источна и Југоисточна Србија. Републичкиот хидрометеоролошки завод уште утринава издаде предупредување дека делови од земјата...
Ви Препорачуваме Забава Магазин Магазин слајдер

Славчо Попоски, метео прогнозер: Спремете се за повеќе сонце и температури до 23 степени

Јасмина Кантарџиева Димков
Метео прогнозерот Славчо Попоски нѝ носи пријатни вести во поглед на времето. Во разговор со него зборуваме и за последиците од глобалното затоплување, како и...
Вести Македонија Слајдер

Попоски со најнова метео прогноза: И тоа го видовме – зима во пролет

Слободен печат
Славчо Попоски во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ извести за најновата метео прогноза за денес и наредните денови. До крајот на денов, нашата територија ќе...
Вести Македонија

Сончево со умерена облачност

Слободен печат
Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, по одделни котлини со утринска магла. Повеќе облачност ќе има во источните делови каде ќе има и...
Вести Македонија

Променливо облачно со врнежи од дожд

Слободен печат
Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне во источните делови. Во вечерните и ноќните часови по котлините...