прогноза Archives - Слободен печат

Tag : прогноза

Вести Економија

ММФ ги намали предвидувањата за раст на глобалната економија

Слободен печат
Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) малку ги намали проценките за глобалниот економски раст за 2020 година поради посилното од очекувано забавување во Индија и другите нови...
Вести Македонија Слајдер

Облачно со повремен дожд, а на повисоките места со слаб снег

Слободен печат
Времето во земјава денеска ќе биде претежно облачно и од изутрина со повремен дожд кој особено на југозапад и на повисоките места ќе преминува во...
Вести Македонија

Облачно време со поинтензивен дожд попладне

Слободен печат
Времето во земјава ќе биде облачно со врнежи од дожд, поинтензивни во попладневните часови. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25л/м2) и поројни во форма...
Вести Планета

Лагард: Европската централна банка ја намали прогнозата за раст за 2020 година

Слободен печат
Европската централна банка (ЕЦБ) ја спушти на 1,1 процент прогнозата за раст за 2020 година, очекувајќи дека економскиот раст ќе достигне до 1,4 проценти во...
Вести Македонија

Променливо облачно со магла и локален дожд во јужните делови

Слободен печат
Времето утре ќе биде променливо облачно. По одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, а во јужните подрачја ќе има повремен локален...
Вести Македонија

Значително облачно и магливо по котлините

Слободен печат
Времето во државата ќе биде умерено до значително облачно, по котлините магливо. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од...
Вести Македонија

Детална викенд временска прогноза

Горан Наумовски
Времето во државата е биде претежно облачно и свежо со повремен локален дожд, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен,...
Вести Македонија

Време, сончево и топло до 29 степени

Слободен печат
Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус...
Вести Македонија

Есенско лето и денеска, максимална температура до 30 степени

Слободен печат
Во Македонија денеска ќе преовладува сончево време со слаб ветер од источен правец. Температурата ќе се движи од 5 до 30 степени. Максималните дневни температури...
Вести Економија

СБ ја промени прогнозата на економскиот раст за нашата земја

Слободен печат
Светска банка ја ревидира стапката на економски раст за годинава од 2,9 на 3,1 отсто. Во најновиот регионален извештај оценува дека Северна Македонија и Косово...