Мексико: 13 полицајци убиени од заседа

Најмалку 13 полицајци беа убиени денеска од заседа во мексиканската држава Мичоакан, соопштија локалните власти.

Сојузното Министерство за јавна безбедност објави дека 14 полицајци се убиени, додека Министерството во таа сојузна држава соопшти за 13 убиени и тројца повредени.

Полицајците работеле во близина на градот Агуахе, кога вооружени цивили отвориле оган кон нив.

Сојузното Министерство за јавна безбедност преку Твитер соопшти дека ќе ги искористи сите средства за да ги пронајде извршителите на едно од најкрвавите злосторства од кога е на власт претседателот Андрес мануел Лопес Обрадор.

Прочитајте и...  Општина Дебар: Последиците од Ковид-19 ќе се зголемуваат со застрашувачки тренд

Прочитај повеќе

Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор

Слободен печат

Шеесетгодишна кавадарчанка сплете завеса за време на корона

Слободен печат

Зибери од Тетово: Општините ќе добиваат повеќе пари од државата

Слободен печат

Богојески и д-р Тепшиќ: Да го промениме трендот на иселување на населението од Македонски брод

Слободен печат

Убиени 4 лица во експлозии во Сомалија

Слободен печат

Јанушев од Лозово: ВМРО-ДПМНЕ ќе бара референдум каде што граѓаните ќе се изјаснат за изградба на кафилерија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Минатата недела во Охрид 50, во Струга 52, а во Дебар 13 потврдени случаи на КОВИД-19

Слободен печат

Николовски: Источниот регион е добар пример дека кога се работи домаќински, има резултати

Слободен печат

Над 100 деца заразени од коронавирус во Албанија

Слободен печат

Полицијата упаднала во стан и пронашла питон долг 5,5 метри и тежок 50 килограми

Слободен печат

Заев со честитка за 4 јули: САД секогаш биле со нас, споделената радост со искрени пријатели е поголема радост

Слободен печат

До 15 јули може да се аплицира за финансиска поддршка за набавени назимки и пчелини матици

Слободен печат