18.5 C
Скопје

Меган Маркл напиша детска книга инспирирана од односот на принцот Хари и нивниот син Арчи

Меган, војвотката од Сасекс, ја напиша својата прва книга за деца наречена „The Bench“, која ќе биде објавена на 8 јуни.

Книгата зборува за врската помеѓу таткото и синот, видена низ очите на една мајка и е инспирирана од односот на принцот Хари со неговиот син Арчи Харисон.

Книгата е илустрирана од Кристијан Робинсон и ќе биде објавена од издавачката куќа „Random House Children’s Books“. Војвотката исто така e наратор на аудио верзијата на книгата.

Книгата започна како песна што ја напишав за мојот сопруг на Денот на таткото, еден месец по раѓањето на Арчи“, рече војвотката.

epa-efe
EPA-EFE/TOBY MELVILLE / POOL

Таа песна прерасна во приказна. Кристијан состави прекрасни акварелни илустрации кои ја доловуваат топлината, радоста и удобноста во односите татко-син од сите сфери на животот, а начинот на кој беше претставено тоа е особено важен за мене. Кристијан и јас работевме напорно да ја покажеме оваа посебна врска“, рече Маркл во соопштението за јавноста.

Поврзани вести

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

„Порака во шише го преминала Атлантикот“: По неколку години се создало неочекувано прекуокеанско пријателство

Слободен Печат

Погледнете што има да каже Ким Кардашијан за сопствениот љубовен живот

Слободен Печат

Џастин Бибер сподели ретка фотографија со неговиот татко: Тато, те сакам со целото мое срце

Слободен Печат

Погледнете кои хороскопски знаци се најдобри родители – рангирани!

Слободен Печат

„Направив сѐ за да ѝ чука срцето на принцезата Дијана“: По 24 години хирургот ги откри деталите од кобната ноќ

Слободен Печат

Остави Коментар